„Kine po žvaigždėmis“ – Vaivos Mainelytės filmų retrospektyva

„Kinas po žvaigždėmis“ šią savaitę kviečia į „Auksinės gervės“ laureatės Vaivos Mainelytės filmų retrospektyvą. Aktorė, kurios kūrybinis kelias tęsiasi jau daugiau kaip keturiasdešimt metų, ne kartą buvo apdovanota ir nominuota įvairiausiems kino bei teatro apdovanojimams. Šią savaitę turėsite galimybę pamatyti net tris V. Mainelytės filmus.

Ketvirtadienio vakarą pradėsime debiutiniu V. Mainelytės filmu „Vyrų vasara“. 1970 m. režisieriaus Marijono Giedrio sukurtas filmas pasakoja apie pokario Lietuvos kovas. Pagrindiniai filmo herojai – broliai dvyniai, kurių panašumas leidžia NKVD įvykdyti partizanų naikinimo operaciją. Puikus šio filmo aktorių ansamblis: J.Budraitis, A. Šurna, R. Adomaitis, V. Mainelytė ir D. Mažeikaitė.

Penktadienio vakarą matysite režisieriaus Gyčio Lukšo dramą „Vasara baigiasi rudenį“. Tai vienišos vyrą palaidojusios moters istorija. Nugalėti vienatvę ir grumtis su rutina Mildai padeda auganti dukrelė Laimutė. Netikėtai dviejų kaimo moterų kasdienybę sudrumsčia į sodybą atklydę darbo vasarą ieškantys vyrai – tėvas ir sūnus. Netrukus juodu ima varžytis dėl Mildos. Suartėjimas su sūnumi neatneša Mildai džiaugsmo – kaimo moteris tik dar labiau užsisklendžia savyje. Realistinę filmo nuotaiką sustiprina liūdnas ir prislegiantis finalas.

„Kino po žvaigždėmis“ savaitę baigsime filmu, priklausančiu „Auksinei lietuviško kino kolekcijai“ – tai žymiausi XX a. lietuvių režisierių kino filmai, tikra Lietuvos kino klasika. „Velnio nuotaka“ – pirmasis lietuvių miuziklas, sukurtas pagal Kazio Borutos knygą „Baltaragio malūnas“. Tai pasakojimas apie amžinąją gėrio ir blogio kovą, gerųjų gyvenimo ir meilės pradų triumfą. 1973 m. Arūno Žebriūno sukurtume filme vaidina V. Mainelytė, G. Girdvainis, V. Simčičius, R. Varnaitė, B. Babkauskas, J. Meškauskas.

„Kino po žvaigždėmis“ seansai vyksta Šiuolaikinio meno centro kiemelyje (Vokiečių g. 2) nuo 22.30 val. Nepraleiskite progos didžiajame ekrane pamatyti lietuviška kino klasika tapusius filmus.

 

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top