Redakcinė: dar šiek tiek apie interneto džiungles

Kol normalūs žmonės džiaugėsi pirmuoju vasaros (kol kas nelabai vykusios) mėnesiu (kepė šašlykus, plaukiojo baidarėmis, ilsėjosi kaimo sodybose ar tiesiog kasėsi tam tikras vietas), mes dirbome viršvalandžius, kad atnaujintume savo interneto tinklalapį 370.diena.lt ir taptume visateisiais interneto džiunglių gyventojais.

Paklausite, kodėl anksčiau nesijautėme visateisiai? Tiesiog iki pilnos internautų laimės trūko daugybės dalykų. Atnaujintame mūsų tinklalapyje atsirado rubrikos ir subrubrikos, 370 TV, feisbuko, tviterio įskiepiai ir kt. normaliam, šiuolaikiškam tinklalapiui būdingi dalykai.

Kad būtų lengviau susigaudyti, dauguma rubrikų turi aiškius ir paprastus pavadinimus: Muzika, Teatras, Literatūra, Kinas, Dizainas, Kiti menai. Dvi kiek sudėtingesnės: Vakaro aktualijos (apie barus, naktinius klubus ir kt., klubinėtojų nuotykius, vakaro renginių fotogalerijos ir pan.) ir 370+ (čia pateks straipsniai, netinkantys į kitas kategorijas).

Pagal rubrikas surūšiavome ir sukėlėme beveik visus „370“ žurnale spausdintus straipsnius. Netgi gaires sudėjome – ačiū mūsų web dizaineriui Petrui, kad paaiškino, kas tai yra, ir apskritai negailėjo patarimų, kurie padėjo mums iš paprastų žurnalistų persikvalifikuoti į web žurnalistus.

Atnaujintoje svetainėje rasite elektroninių žurnalo kopijų archyvą – jeigu kartais kurio numerio nespėjote nučiupti savo mieste. Nors elektroninis žurnalas ne tas pats kas popierinis (tas malonus popieriaus šiugždėjimas!), jis puikiai vartosi išmaniuosiuose tapšnokliuose.

Taigi, dabar nebeturime jokių ribų, nes, kaip visi žinote, internetas yra begalinis kaip visata. Mėgstate ir mokate rašyti, bet neturite kur viešinti savo kūrybos? Siųskite savo raidžių dėliones mums – jeigu netilps į žurnalą, tai tikrai tilps į internetą.

Be to, labai rekomenduojame mūsų tinklalapyje komentuoti, tvitinti, feisbukinti, laikinti, šierinti ir daryti beveik viską, ko tik geidauja jūsų širdis. Nepakęsime tik akivaizdaus ir neigiamas emocijas keliančio trolinimo – nesąmoningus komentarus žymėsime kaip brukalą ir be jokios sąžinės graužaties trinsime lauk. Beje, troliais mes šį kartą šiek tiek pasidomėjome – aiškinomės, kur ir kaip šie interneto personažai dauginasi,  kokių kovos priemonių imtis.

Pašmaikštavome, kaip su kino guru pagalba galėtume į Lietuvą pritraukti daugiau užsieniečių – tam užtektų metinio Turizmo departamento biudžeto. Mūsų paruošta prezentacija – 18 puslapyje.

Rubrikoje „Žirklės“ šį kartą pateikiame interviu su ne tik meniniais sugebėjimais, bet ir išskirtiniu humoro jausmu pasižyminčiais vyrais mūrais ąžuolais – pagaliau savo tapybos darbus pasiryžusiu visuomenei parodyti Rimu Valeikiu (visiems geriau žinomu kaip TV laidų personažu) ir režisieriumi Ričardu Marcinkumi, rudenį pristatysiančiu savo trumpo metražo filmą „Ekspermenas“, kuriame kartu su įvairiais apdovanojimais įvertintais aktoriais vaidina muzikos žvaigždės Marijus Mikutavičius ir Mantas Jankavičius.

Taip pat kalbinome Londone gyvenančią ir scenografijos paslapčių besimokančią menininkę Neli Ivančik, drabužių ir aksesuarų linijos mamoms „No Shampagne“ kūrėjas Rūtą Banytę ir Laurą Šiugždinienę, vėl klausėmės muzikos, ėjome į paskutines teatro sezono premjeras ir t. t. ir pan.

Gal užteks apie turinį, grįžkime prie esmės.

Mieli skaitytojai! Nors ir vasara, jūs mums reikalingi kaip oras. Labai tikimės, kad mes jums reikalingi taip pat. Nedrįskite net paplūdimyje skaityti greit suvalgomo turinio leidinių! Juolab kad vasarą mus galima rasti ir pajūrio kurortuose (370.diena.lt/kur-rasti). Ok, pajuokavom – darykite, ką norite, juk demokratiškoje šalyje gyvename.

P. S. Geros likusios vasaros skaitant mus popieriuje ir iki susitikimo interneto džiunglėse.

Apie autorių

Redaktorė arba tas žmogus, kurio žodis čia paskutinis.

Straipsniai : 85

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top