Kai dingsta kontaktas su realybe

 Yra dviejų kategorijų renginių lankytojai: bilietus perkantys ir kvietimus gaunantys. Gėda prisipažinti, bet dažniausiai atstovauju antrajai kategorijai. Bet ne savo valia – kvietimų niekada nemedžioju, jie patys kokiais nors būdais atkeliauja į mano rankas.

Tie būdai nėra nelegalūs ar negražūs. Niekam ne paslaptis, kad tarp žiniasklaidos priemonių ir renginių organizatorių vyksta savotiški natūriniai mainai: mes įdedam maketuką, mums atsiunčia kvietimukų. Ir nieko bloga čia nematau.

Suprantama, mes tuos kvietimus stengiamės išnaudoti tikslingai. Ne tik patys kultūrinamės, bet ir savo skaitytojus užganėdiname. Kaip sakoma, mažos dovanėlės stiprina draugystę. Bet gi viską reikia daryti su saiku, ar ne?

Labai keista buvo skaityti dviejų Lietuvos dizainerių (vienas savo kolekciją jau pristatė „Siemens“ arenoje, kitas ten pat tą patį daro šiandien, lapkričio 5 d.) pareiškimus, esą visi pripratę gauti kvietimų ir niekas nenori pirkti bilietų.

Pala, pala. O tai kas tuos kvietimus dalija? Puškinas? Juk žmonės neatsispausdina jų patys. Vadinasi, patys krūvas jų išdalijate ir paskui verkiate, kad niekas nenori pirkti bilietų.

Bent jau dalykite juos tiems, kas to nusipelnė – parėmė pinigais, medžiagomis, piaru ir pan., o ne savo turtuolėms klientėms. Jos tikrai gali sau leisti nusipirkti bilietą, jei jau išgali rengtis jūsų drabužiais.

Čia kaip muzikoje: juk tikras vienos ar kitos grupės fanas savo fonotekoje turi ne vieną originalų mėgstamo atlikėjo ar grupės albumą ir tikrai nepraleis progos nusipirkti bilietą į koncertą, jei tik toks bus rengiamas, o gal net nuvažiuos į kitą šalį pasiklausyti mėgstamų dainų.

Vienas iš dviejų (tas garsesnis) dizainerių feisbuke netgi davė pylos bilietų nepirkėjams: maždaug, kokie jūs kvaili, kad neperkate, išvažiuosiu į Paryžių, tai tuo labiau neįpirksite bilietų į mano kolekcijų pristatymus.

Susigraudinęs Egidijus Dragūnas aka Selas ant dizainerio sienos užrašė: „Aš jau nusipirkau bilietą“, o anas už tai širdingai padėkojo. Bet vis dėlto atsirado ir tokių, kurie išdrįso karaliui pasakyti, kad jei ne jis, tai bent jau jo karalystė nuoga. Kažkas rašė geriau jau pirksiąs bilietą į „Depeche Mode“, kitas netrukus pridėjo bilietų pardavėjų informaciją apie dizainerio šou kainas, kurios tikrai gerokai kandžiojasi. (Beje, jeigu prakalbome apie kainų didumą, bilietai į „Depeche Mode“ koncertą Vingio parke irgi yra per brangūs! Bet ką padarysi, jei organizatoriai estai nelabai žino Lietuvos realijų.)

Jokiu būdu nenoriu nuvertinti nė vieno paminėto menininko, nes jie abu puikūs. Ir jų noras surengti įspūdingus šou taip pat yra sveikintinas. Bet negi taip sunku suvokti, kad Vilnius – ne Paryžius, ne Milanas ar juo labiau Niujorkas, kur gyvena šimtai tūkstančių modistų. Per visą Lietuvą gal kokį tūkstantį tokių tesurinksi ir jie visi sutilps į tokio dydžio salę kaip Ūkio banko teatro arena.

Tai gal palaikykime kontaktą su realybe ir nesitikėkime pilnos „Siemens“ arenos salės per mados renginį, jei net ir patys garsiausi Lietuvos muzikantai nesiryžta rengti solinių pasirodymų didžiausiose šalies arenose? Na, išskyrus jau minėtą E.Dragūną, kurio populiarumas dabar tiesiog fenomenalus ir nesuvokiamas protu.

Kur lapkritį nueiti, tikrai rasite ir be „Siemens“ arenos. Štai viena mūsų šio numerių herojų Giedrė Kilčiauskienė iš „Empti“ lapkričio 10 d. klube „Studio9“ debiutuos su savo soline programa, kurioje – per keliolika metų susikaupusios dainos, netikusios „elektroniniam“ „Empti“ repertuarui.   Su džiaugsmu melomanams pristatome ir kitą svarbią premjerą – pirmiausia mūsų puslapiuose, o paskui ir scenoje debiutuos projektas „Kurak“, į kurį susibūrė bene įdomiausi lietuvių scenos atstovai: Markas Palubenka, Eglė Sirvydytė, Domas Strupinskas, Karolis Ramoška ir Vygintas Kisevičius.

Ko gero, daugelis jūsų jau turi bilietus į „Katedrą“. Laukdami premjeros, pakalbinome jos scenografą Vytautą Narbutą, kuris džiaugiasi galimybe bent kiek pabūti Lietuvoje, nes jau kurį laiką gyvena ir kuria Islandijoje.

Jei domitės budizmu, skubėkite į Dailininkų sąjungos galeriją, kur iki lapkričio 10 d. veiks kito mūsų herojaus – žinomo keliautojo ir fotografo Pauliaus Normanto – paroda „Keturios Budos pėdos. Keturi šventi miestai“.

„Idėja – dar ne kūrybiškumas“, – sako kitas mūsų numerio pašnekovas Arūnas Matačius, kurį padiskutuoti apie kūrybiškumą prie puodelio kavos pakvietė mūsų smalsioji bendraautorė Tautė.

Šiame numeryje šiltų pokalbių prie kavos (ir nebūtinai) rasite ir daugiau. Be to, kaip ir kiekvieną mėnesį klausėmės naujų albumų, žiūrėjome naujausius spektaklius, ieškojome įdomių daiktų Alisos stebuklų lentynai.

Gero skaitymo, skanios arbatos ir kuo malonesnio visomis prasmėmis lapkričio!

Apie autorių

Redaktorė arba tas žmogus, kurio žodis čia paskutinis.

Straipsniai : 85

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top