Interviu su hipsteriškiausiu „Lofto Fest“ atlikėju Toro Y Moi

Rašė: Inga Norke

Nuotraukos: organizatorių archyvo

Unikalus miesto festivalis Loftas Fest“ jau visai čia pat – gegužės 31–birželio 2 d. Festivalio svečiai daug žadantys – tai vardai, kurie muzikos rinkoje dabar varžosi dėl populiarumo, o pasauliniai festivaliai – dėl jų pasirodymo. Vienas tokių yra atsipūtęs chillwave ir electro pop muzikos kūrėjas iš Kalifornijos Toro Y Moi (tikrasis vardas Chazwickas Bradley Bundickas).

Naujausias amerikiečio albumas „Anything In Return“ pakilo net iki pirmos vietos JAV perkamiausių albumų sąraše. Beklausant šio darbo, atrodo, kad vasara čia pat už kampo, o per „Loftą Fest“ tai taps tiesa.

„370“ gavo išskirtinę galimybę paplepėti su labai gerai tądien nusiteikusiu Toro Y Moi. Skambiname į asmeninį muzikanto numerį. Net neįsivaizduojam, kas bus, bet be galo smalsu.

 

 – Labas, kaip tu, kur tu?

Aš puikiai, Kalifornijoje, namie, ruošiuosi pietauti ir eisiu į studiją dirbti.

– Grosi Lietuvoje, čia ir pradėsi vasaros sezoną kartu su mumis. Ar ką nors žinai apie šią šalį?

Tiesą pasakius, nieko. Lietuvoje? A, taip, žinau, kad ten grosiu kažkokiame festivalyje mieste, tačiau daugiau turbūt nieko nežinau apie tai. Papasakok ką nors.

– Na Loftas Fest – tikrai unikali patirtis, nes tai ir po atviru dangumi, ir loftų viduje vykstantis trijų dienų muzikos bei tendencijų festivalis. Gros daug žinomų atlikėjų. Pvz., islandai múm, hiphopo pankė Kelis, nemažai britų…

O, geras. Na, tai puiku, tikrai bus įdomu pamatyti, kaip jūs ten žmonės gyvenat. (Įtariame, kad šypsosi.)

 – Tavo naujasis albumas Anything in Return jau sukasi radijo eteryje čia – kada pats pastarąjį kartą girdėjai savo muziką per radiją?

– Šiaip radijo neklausau. Nepatinka klausytis to, kas siūloma. Mėgstu pats atsirinkti. Tačiau savo muziką pastarąjį kartą girdėjau kažkuriame prekybos centre, turbūt ją grojo kokia nors vietos radijo stotis.

– Išleidai naują albumą, turbūt smalsu, ką kiti apie jį mano. Ar skaitai albumų apžvalgas?

Ne, o kam? Na, gerai, paskaitau įtakingų portalų, tokių kaip „Pitchfork“ vertinimus, bet tik tiek. Man svarbiau, kaip mano muziką vertina žmonės, atėję į mano pasirodymą.

– Man atrodo, kad gerai gamini. Ar aš klystu?

Nenoriu girtis. (Juokiasi, fone ūžia automobiliai.) Šiaip tu teisi, gaminti aš mėgstu. Ir kartais pavyksta. Daugiausia gaminu žuvį. Esu toks pusiau vegetaras.

– Ar lengvai susipažįsti su žmonėmis – atrodai išrankus savo aplinkai.

Tikrai? Susipažįstu gal ir nesunkiai, tačiau neturiu daug draugų. Nemanau, kad esu iš tų, kurie lengvai susibičiuliauja… Na, iki to tokio – draugystės – lygio… Nežinau, ar supranti, ką noriu pasakyti.

– Suprantu. Draugų ir nereikia turėti daug, nes visus juos reikia puoselėti. Daug darbo. (Abu juokiamės.) Po koncerto Vilniuje keliausi į Paryžių. Ar planuoji aplankyti turistines šio miesto vietas?

Tikrai norėčiau, bet beveik esu tikras, kad nepavyks, nes nespėsiu. Paryžius… Turbūt reiks ten grįžti ne dėl koncertinių reikalų.

– Atrodai mąslus ir turbūt esi iš tų žmonių, kurie mėgsta rašinėti ant servetėlių dainų tekstus, mintis…

Tikrai? Aš mėgstu rašyti, tačiau dažniausiai tai darau savo kompiuteriu. T. y. esu šiek tiek geek.

Akiniai – stiliaus detalė ar iš tiesų esi trumparegis?

Cha cha, mano regėjimas tikrai neidealus. Tik idiotai nešioja akinius dėl stiliaus. (Juokiasi.)

Na ir paskutinis klausimas, nes vis blogiau tave girdžiu. Kada pirmą kartą supratai, kad esi žinomas?

Turbūt tada, kai išgirdau žmones kalbant apie Toro Y Moi, – tuos žmones, kurie nesuprato, kad šalia jų ir stovi Toro Y Moi… Bet gal tai blogas pavyzdys, nes jei nesuprato, kad čia aš… (Prunkščia į ragelį.) Na dar toks jausmas gali apimti, kai žmonės nori su tavimi nusifotografuoti, – tada tikrai jautiesi populiarus. (Vėl gardžiai abu pasijuokiame.)

Ačiū tau už mums skirtą laiką, gražios dienos Kalifornijoje.

Ačiū, jums gražaus vakaro Europoje.

Daugiau informacijos apie „Loftą Fest 2013“ – loftasfest.lt

Čia galite paklausyti:

 

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top