„Skalvijos“ kino akademija apdovanojo geriausią studento metų darbą

Savaitgalį „Skalvijos“ kino centre rinkosi kino meno besimokantys vyresnių klasių moksleiviai – jau 7-ą kartą čia viešai buvo demonstruojami „Skalvijos“ kino akademijos studentų sukurti filmai ir renkamas geriausias diplominis darbas. Laisvalaikį kinui nusprendę skirti moksleiviai sausakimšoje „Skalvijos“ salėje drąsiai pristatė pirmuosius kinematografinius ieškojimus, eksponavo specialiai jiems sukurtus plakatus ir noriai dalijosi su publika filmo kūrimo užkulisiais bei pirmosiomis patirtimis.

Bene labiausiai jaudinosi šiemet akademiją baigiantys vaidybinio kino antrakursiai, kuriuos kuravo kino režisierė Janina Lapinskaitė. Jie nekantriai laukė ne tik žiūrovų reakcijos į savo diplominius darbus, bet ir „Skalvijos“ apdovanojimo už geriausią metų filmą. Šiemet prizas vienbalsiu sutarimu įteiktas Klaudijai Saulei Matvejevaitei ir Vaivai Valaitytei už filmą „Liftas“. Filme plėtojamas dviejų žmonių – į egzaminą skubančios moksleivės ir jauno verslininko, nuolat patiriančio stresą – susidūrimas užstrigusiame lifte. Pasak Kamilės Janulytės, „Skalvijos“ kino akademijos koordinatorės, filmas pasižymėjo išvystyta dramaturgija, puikiais dialogais ir s

ubtilumu.

 

„Manau, kad kurdama šį filmą išmokau disciplinos, sistemingai planuoti ir atlikti darbus, visą laiką galvoti, kaip pateisinti visus filmo elementus ir nepalikti jame nieko nereikalingo. Be to, kurdama stengiausi semtis idėjų iš savo gyvenimo, sieti filmą su asmeninėmis patirtimis, kad jis būtų natūralus ir tikras. Tikiuosi, jis toks ir gavosi. Paprastas ir aiškus“, – kalbėjo laureatė Klaudija Matvejevaitė, profesinę ateitį ketinanti sieti su kino režisūra.

Peržiūros metu trumpametražius semestro darbus keršto tema pristatė ir vaidybinio kino pirmakursiai, kuriems vadovavo kino režisierius Tomas Smulkis. Po jų iš kėdžių pakilo režisierės Giedrės Beinoriūtės ugdyti dokumentinio kurso pirmakursiai. Gavę užduotį nufilmuoti šeimos istorijas, jie kantriai fiksavo artimuosius ir mokėsi kurti dokumentinį žmogaus portretą.

Viešai savo pirmą animacinį filmą pristatė ir Emilė Maigytė, pirmoji „Skalvijos“ kino akademijos inkubatoriaus dalyvė. Pernai įkurtas inkubatorius yra skirtas akademiją baigusiems moksleiviams, nesiryžtantiems su ja nutraukti saitų ir nusprendusiems čia ir toliau mokytis kino.

Susidomėję studijomis „Skalvijos“ kino akademijoje 14-18 metų jaunuoliai renginio metu pildė anketas ir registravosi į akademiją. Nuo rugsėjo jie čia vers ne tik vaidybinio bei dokumentinio kino pasaulius, bet ir mokysis kino teorijos ir kritikos. Jiems talkins įvairūs Lietuvos kino kūrėjai, operatoriai, montažo režisieriai, kino kritikai ir kiti kino srities profesionalai, be to, bus galima naudotis modernia kino kūrimo technika ir montažine.

Norintys įsijungti į „Skalvijos“ kino akademijos studentų gretas kviečiami registruotis el. paštuakademija@skalvija.lt, prieš tai užpildę www.skalvijoskinoakademija.lt patalpintą anketą.

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top