„Skalvijos” kino centro repertuaras (birželio 7–13 d.)

„Skalvijos” kino centro repertuaras (birželio 7–13 d.)

„Nuodėminga aistra“

„Passion“

Rež. Brian De Palma

Vaid. Rachel McAdams, Noomi Rapace, Paul Anderson, Karoline Herfurth, Rainer Bock
(drama, Prancūzija, Vokietija, 2012, anglų k., liet. subt., 1.40)

7 d. – 19 val., 8 d. – 18.40, 9 d. – 20.50, 10 d. - 18.40, 11 d. – 21 val., 12 d. – 21 val., 13 d. – 17 val.

Naujausiame režisieriaus Briano De Palmos filme atskleidžiama moters charakterio studija. Tarptautinės kompanijos vadovė Kristina siekia pinigų ir pripažinimo. Jos pavaldinė Izabelė žavisi savo vadove ir daro viską, kas liepiama. Pasinaudodama darbuotojos naivumu Kristina suvilioja pavaldinę ir pavagia milijonų dolerių vertą verslo idėją. Izabelė pasiryžta atkeršyti. Ji suvilioja vadovės meilužį. Prasideda abipusis manipuliacinis žaidimas. (N-16)

Vasarinė „Planetos filmų“ rinktinė

„Storuliai“

„Gordos“

Rež. Daniel Sánchez Arévalo

Vaid. Antonio de la TorreRoberto EnríquezVerónica SánchezRaúl ArévaloLeticia Herrero

(komiška drama, Ispanija, 2009, isp. k., liet. subt., 1.50)

7 d. – 16.50

Kodėl aš toks? Į šį priekaištingą klausimą mėgina atsakyti filmo herojai – anoniminių storulių grupės dalyviai. Nors kūno svoris šiais laikais daug kam yra nemažas galvos skausmas, tačiau kai kurie liulantys filmo herojai dėl jo nesijaudina. Jie myli save, tokius juos myli ir kiti. O tie, kurie lieja prakaitą dėl grakščių linijų, tampa dar nelaimingesni.

Filmas „Storuliai“ – apie perteklių ir trūkumus, tikslą ir nuolaidžiavimą, troškimą ir viltį, baimę ir apsėdimą, kaltę ir klaidas. (N-16)

„Baltas kaspinas”

„Das weisse Band“

Rež. Michael Haneke

Vaid. Christian Friedel, Ernst Jacobi, Leonie Benesch, Ulrich Tukur

(kriminalinė drama, Austrija, Italija, Prancūzija, Vokietija, 2009, vok. k., liet. subt., 2.24)

8 d. – 16 val.

Filmas nukelia į 1913 m., nedidelį Vokietijos kaimelį. Ramų bendruomenės gyvenimą sukrečia žiaurūs, paslaptingi įvykiai. Gydytojo žirgas parkrinta užsikabinęs už kelyje ištiestos vielos, kažkas dalgiu iškerta visą lauką kopūstų galvų, pagrobiamas ir sadistiškai nubaudžiamas barono sūnus. Ko siekiama tokiu elgesiu? Kaimelio vaikai viską stebi ir patys tampa šios istorijos dalyviais. Sustabdyti plintantį žiaurumą nesėkmingai mėgina gydytojas, baronas ir pastorius. Pagaliau į kaimą atsiunčiamas detektyvas.

Už „Baltą kaspiną“ režisierius buvo apdovanotas „Auksine palmės šakele“. Filmas taip pat pelnė „Auksinį gaublį“, kino kritikų asociacijos FIPRESCI premiją (už geriausią 2009 m. filmą San Sebastiano festivalyje), Europos kino akademijos apdovanojimą už geriausią Europos filmą, režisūrą ir scenarijų. (N-13)
„Dar vieneri metai“
„Another Year“
Rež. Mike Leigh

Vaid. Jim Broadbent, Lesley Manville, Ruth Sheen, Oliver Maltman, Imelda Staunton
(drama, Didžioji Britanija, 2010, anglų k., liet. subt., 2.05)

9 d. – 18.30

Buvę hipiai Tomas ir Džeri, gražiai senstanti sutuoktinių pora, gyvena ramiai, pagal metų laikų tėkmę. Grįžę iš darbų, jie kartu vakarieniauja, krapštosi darže ir mielai į svečius kviečiasi senus, dažniausiai vienišus draugus. Nereikšmingi pokalbiai prie stalo vienišiams suteikia laimės ir artumo pojūtį, o Tomas ir Džeri priima juos su meile ir atlaidumu. Kartais apsilanko nevalyvas jaunystės draugas Kenas. Prie šios šeimos židinio šildosi jaunatviška, bet nervinga Merė. Ji įtiki, kad Tomas ir Džeri yra jos šeima ir ima naudotis poros svetingumu. Tačiau užsitęsusi Merės iliuzija vieną dieną išsisklaido. (N-16)

„Meilė kaip nuodai“

„Un poison violent“

Rež. Katell Quillévéré

Vaid. Clara AugardeLio ir Michel GalabruStefano CassettiThierry NeuvicFrançois Bernard

(drama, Prancūzija, 2010, pranc. k., liet. subt., 1.32)

11 d. – 19.10

Ši vasara keturiolikmetei Anai pilna mažų ir didelių atradimų. Grįžusi vasaros atostogų iš katalikiškos internatinės mokyklos, ji sužino, kad tėvas paliko šeimą. Jos motina išsiskyrimo skausmą mėgina numalšinti dvasininko draugijoje. Ana ima rūpintis seneliu, kuris jau sunkiai pakyla iš lovos. Nekreipdama dėmesio į senelio nusistatymą prieš bažnyčią, mergaitė ruošiasi sutvirtinimo sakramentui. Tačiau bendraamžis Pjero pažadina paauglės seksualumą. Nauji potyriai su Pjero, daugybė neatsakytų klausimų priverčia Aną suabejoti tikėjimu, savimi, šeima.

Režisierė K. Quillévéré už filmą pelnė prancūziškąjį Jeano Vigo prizą. (N-13)

„Velnių salos karalius“

„Kongen av Bastøy“

Rež. Marius Holst

Vaid. Benjamin Helstad, Trond Nilsen, Kristoffer Joner, Stellan Skarsgård

(drama, Norvegija, 2010, norv. k., liet. subt., 1.56)

12 d. – 17 val.

„Jei būsi negeras, išsiųsiu į velnių salą“, – taip norvegų suaugusieji gąsdina neklusnius vaikus.

Filmo istorija nukelia į 1915-ųjų žiemą Norvegijoje. Bastiojos saloje jau antrą dešimtmetį veikia nepaklusnių berniukų internatas. Saloje tvarka geležinė, bausmės psichologinės ir fizinės. Berniukai nuolat išnaudojami kaip darbo jėga. Vieną dieną čia išlaipinamas septyniolikmetis Erlingas, kuris netyčia užmušė policininką. Sulaukęs aštuoniolikos, jis bus perkeltas į suaugusiųjų kalėjimą. Vaikinas jau nuo pradžių pasiryžęs žūtbūt pabėgti iš salos. Jo drąsus būdas vertas pagarbos, todėl netrukus jis susibičiuliauja su kitais vaikinais. Saloje ima bręsti paauglių maištas. Iš draugiškumo Erlingas nebegali bėgti vienas.

Filmas apdovanotas norvegišku prizu „Amanda“ kaip geriausias filmas, taip pat už muziką, antraplanį vyro vaidmenį; Geteborgo kino festivalyje – „Kodak Šiaurės vizija“; Valensijos kino festivalyje pripažintas geriausiu filmu. (N-13)

„Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“

„L’amour fou“

Rež. Pierre Thoretton

(dokumentika, Prancūzija, 2010, pranc. k., liet. subt., 1.38)

13 d. – 19 val.

Vos sulaukęs pilnametystės, jis tapo „Dior“ mados namų vadovu, o prabėgus dar keleriems metams, kai buvo skandalingai iš jų išmestas, pradėjo kurti savo drabužių liniją. Jis dievino moters grožį ir savo mūzas Catherine Deneuve bei Iman. Pagaliau jis žengė svarbų žingsnį mados demokratizacijos link – savo aukštosios mados namuose pradėjo kurti platesnėms masėms įkandamas prêt-à-porter drabužių kolekcijas. Jis dirbo kaip apsėstas, su ne mažesniu įkarščiu linksminosi ir legendinėje kokaino bei prabangos oazėje – klube „Studio 54“. Tai viena svarbiausių XX a. mados figūrų – Yves‘as Saint Laurent‘as, apie kurį režisierius Pierre‘as Thorettonas ir sukūrė dokumentinį filmą. (N-16)

Ciklas „Kelionė be lagamino“

„Myliu tave, Paryžiau”

“Paris je t’aime”

Rež. Olivier Assayas, Ethan Coen, Joel Coen, Wes Craven, Alfonso Cuaron, Gus Van Sant, Tom Tykwer, Alexander Payne

Vaid. Bruno Padalydes, Juliette Binoche, Leila Bekhti, Cyril Descours, Marianne Faithfull (romantinė drama, Lichtenšteinas, Šveicarija, Vokietija, Prancūzija, 2006, pranc. k., liet. subt., 2 val.)

7 d. – 21 val.

Amžinai jauno Paryžiaus sienose vis dar gyvos legendinių žmonių dvasios ir garsūs meilės romanai, įkvepiantys vis naujas kartas meilės miestą papildyti savomis istorijomis. Tai dvidešimties garsiausių kino režisierių trumpų filmų ciklas apie Paryžių. Kiekviena istorija nuveda vis į kitą miesto rajoną. Vienos iš jų šokiruos, kitos prajuokins, sujaudins ir atskleis ne tik miesto dvasią, bet ir kūrėjų režisūrinį stilių.

„Dvi dienos Niujorke“

„2 Days in New York“

Rež. Julie Delpy

Vaid. Chris Rock, Julie Delpy, Albert Delpy, Alexia Landeau, Alexandre Nahon, Kate Burton
(komedija, Belgija, Prancūzija, Vokietija, anglų k., liet. subt., 2011, 1.36)

8 d. – 20.40

Fotografė Marion ir radijo laidų vedėjas Mingusas kartu nuomoja butą Manhetene. Juos jungia ne tik bendra pastogė, bet ir aistringa meilė, du mažamečiai vaikai ir jogos treniruotės. Marion ruošiasi atidaryti naujausių darbų parodą. Į atidarymą ji nusprendžia pasikviesti savo artimuosius iš Prancūzijos – tėtį Ženo ir nimfomanę seserį Rouz bei rasistiškai nusiteikusį jos sužadėtinį Manu. Atvykus svečiams, harmoningas gyvenimas baigiasi, o Minguso ir Marion santykiams jogos pratybos jau nebepadeda. (N-13)

„7 dienos Havanoje“

„7 días en La Habana“

Rež. Benicio del Toro, Pablo Trapero, Julio Medem, Elia Suleiman, Gaspar Noé, Jeanas Carlosas Tabio, Laurent Cantet

Vaid. Josh Hutcherson, Daniel Brühl, Emir Kusturica, Elia Suleiman, Vladimir Cruz, Mirta Ibarra
(komiška drama, Ispanija, Prancūzija, 2012, anglų, isp., serbų k., liet. subt., 2.08)

9 d. – 16 val.

Septyni garsūs kino žmonės iš skirtingų šalių sukūrė po vieną istoriją, skirtą konkrečiai savaitės dienai. Pirmadienį – režisūrinis garsaus aktoriaus Benicio del Toro debiutas, kuriame geranoriškas taksi vairuotojas pasiūlo amerikiečiui netradicinę ekskursiją po Havaną. Antradienį argentinietis Pablo Trapero stebi šauniai įkaušusio serbų režisieriaus Emiro Kusturicos atvykimą į Havanos kino festivalį ir naktinį pasirodymą su pasaulinio garso trimitininku Alexanderiu Abreu. Trečiadienį ispanas Julio Medemas surezga jausmų trikampį tarp žavingos kubiečių dainininkės, pelningą darbą Ispanijoje jai pasiūliusio prodiuserio iš Madrido ir jos mylimojo. Ketvirtadienį palestinietis Elia Suleimanas viltingai laukia Palestinos ambasadoje suplanuoto interviu su svarbia Kubos asmenybe. Penktadienį skandalingasis argentinietis Gasparas Noé egzorcizmo seanse varo šėtoną iš homoseksualios merginos. Šeštadienį kubietis Jeanas Carlosas Tabio bando suspėti paskui veiklią ir rūpestingą mamą Mirthą Ibarrą. Sekmadienį prancūzas Laurent‘as Cantet su apgriuvusio namo gyventojais mėgina sukurti Mergelės Marijos altorių.

„Šiaurė“

„Nord”

Rež. Rune Denstad Langlo

Vaid. Anders Baasmo Christiansen, Kyrre Hellum

(komiška drama, Norvegija, 2009, norv., samių k., liet. subt., 1.19)

10 d. – 17 val., 12 d. – 19.20

Pasakojama apie atletą Jomarą, kuris po patirtos psichologinės krizės nuo visų užsidarė ir pasišventė vienišiaus gyvenimui. Vieną dieną sniego motociklu Jomaras leidžiasi į keistą ir dramatišką kelionę gilyn į šiaurę, kur gyvena buvusi draugė su jo sūnum, apie kurį Jomaras neseniai sužinojo. Kelionė virsta keista ekspedicija, kurios metu vyras susipažįsta su kitomis švelniomis bei pasimetusiomis sielomis, ir jos vis labiau pastūmėja Jomarą link galutinio tikslo – realybės. (N-16)

„Kelyje“

„On the Road“

Rež. Walter Salles

Vaid. Kristen Stewart, Sam Riley, Garrett Hedlund, Amy Adams, Kirsten Dunst, Viggo Mortensen
(nuotykių drama, Prancūzija, Didžioji Britanija, JAV, Brazilija, 2012, anglų k., liet. subt., 2.17)

10 d. – 20.50

Tai Jacko Kerouaco knygos „Kelyje“ apie bitnikų kartą ekranizacija. Dinas Moriartis ir Selas Paradisas – tipiniai bitnikai. Po tėvo mirties Selas ima karštligiškai ieškoti atsakymo į klausimą – kaip gyventi? Vienas iš būdų – rašyti. Kūrybinį įkvėpimą jis randa baruose, kur džiazas ir draugai. Netrukus bohemiškas gyvenimas jį suveda su Dinu Moriarčiu. Jie trokšta visko, išnaudoja kievieną gyvenimo siūlomą situaciją. Kartu jie leidžiasi į kelionę aplink Ameriką. Cigarečių dūmai, alkoholis, narkotikai, gyvenimo prasmės ir beprasmybės pajautos neleidžia jiems sustoti.

Filmas Kanų kino festivalyje buvo nominuotas „Auksinei palmės šakelei“. (N-16)

„Meilė yra viskas, ko reikia“

„Love Is All You Need “
Rež. Susanne Bier

Vaid. Pierce Brosnan, Kim Bodnia, Paprika Steen, Trine Dyrholm 

(romantinė komedija, Danija, 2012, anglų k., liet. subt., 1.56)

11 d. – 16.50

Senoje Italijos viloje rengiamos vestuvės. Jaunieji – danai Astrid ir Patrikas. Jų šeimos ne tik skirtingos, bet ir kiekvienoje yra vienas kitas keistuolis. Nors viskas kruopščiai iš anksto suplanuota, pagal planą niekas nevyksta. Karšta Italijos saulė net ir šiaurės europiečiams užkaitina kraują. Verda aistringi kivirčai, kuriuos visus išsprendžia meilė. (N-7)

„Angelų dalis“

„The Angels‘ Share“

Rež. Ken Loach

Vaid. Paul Brannigan, Siobhan Reilly, John Henshaw, Gary Maitland, William Ruane

(komiška drama, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Belgija, Italija, 2012, anglų k., liet. subt., 1.46)

13 d. – 21 val.

Robis, jaunas škotas, nuolat įsivelia į nemalonumus. Leonės tėvas siekia atsikratyti jaunuoliu, už praeities skolas jį persekioja vietinis nusikaltėlis Klansis. Vos per plauką išvengusiam kalėjimo Robiui suteikiama paskutinė galimybė pasitaisyti – viešieji darbai. Čia dirbdamas jis susipažįsta su Raino, Albertu ir Mo, kuriems, kaip ir Robiui, rimtas darbas tėra tolima svajonė. Tačiau netikėtai išryškėja neeilinis Robio bruožas – jautrus gomurys ir nosis. Tai nuveda jį ir jo draugus į Škotijos aukštumas, kur gaminamas geriausias pasaulyje viskis.

2012 m. Tarptautiniame Kanų kino festivalyje režisierių Keną Loachą įvertino žiuri, o San Sebastiano kino festivalyje – publika. (N-16)

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top