Ketvirtadienį Kauno „Ryšių kiemelyje 837” – nemokamas grupių „Kurak“ ir „Candee Train“ koncertas

Įvairiuose pasaulio miestuose vykstantis, šiemet į Kauną pirmą kartą atkeliavęs „Jack Daniel’s Studio No. 7“ koncertų ciklas toliau sėkmingai tęsiasi. Artimiausias šios koncertų serijos renginys nusimato jau šį ketvirtadienį, birželio 20 d. Kauno „Ryšių kiemelyje 837”. Tą vakarą į sceną lips alternatyvios muzikos rinktine vadinamas ir Lietuvos scenoje precedentų kol kas neturintis muzikinis projektas „Kurak“ iš Vilniaus bei Kauno publikai puikiai pažįstami psichorokeriai „Candee Train“. Renginio pradžia – 19 val. Įėjimas į koncertą, kaip ir į kitus „Ryšių kiemelio 837“ renginius, nemokamas – tuo pasirūpins „Jack Daniel’s“.

Tai bus jau ketvirtasis „Jack Daniels Studio No. 7” serijos renginys šią vasarą. Lig šiol po legendinio viskio vėliava Vilniuje ir Kaune pakaitomis jau pasirodė grupės „Monkey Tank“, „Los Turbos“, „Deeper Upper“, „The Local Legends“, „ReedNoBrass“, „InSearch“ ir „Sheep Got Waxed“.

Pristatome „Jack Daniel‘s Studio No. 7“ grupes:
 
„Kurak“ 

„Jie iš esmės yra tai, kas populiaru jau turbūt 15 metų – viskas viename – krūva stilių, sujungtų į vieną. Tu jauti, kad tai vieno ir to paties autoriaus darbas, kūrė viena ir ta pati ranka, bet stilistiškai tai yra eklektika“, – šitaip naujo kolektyvo skambesį apibūdina muzikologas Darius Užkuraitis. 2012-ųjų pabaigoje su debiutiniu rinkiniu „Notes“ į muzikos padangę įsiveržęs ir Lietuvos scenoje precedentų kol kas neturintis muzikinis projektas „Kurak“ ant vienos scenos užkėlė tokius skirtingus kviestinius vokalistus kaip Eglė Sirvydytę iš „mmpsuf“, Karolis Ramošką iš „Proper Heat“ bei visų apdovanotą Marką Palubenką. Gyvąją „Kurak“ grandį dar papildė gerai žinomi jaunosios kartos muzikantai: Juozas Martinkėnas (gitara), Mantas Augustaitis (mušamieji) ir Donatas Bielunskis (bosinė gitara). Kompozitoriaus Vyginto Kisevičiaus vedamas projektas „Kurak“ iki šiol savo sąskaitoje turi tik penketą gyvų pasirodymų Lietuvoje, aplankytą Talino muzikos savaitę bei nepamirštamą koncertą vintažinėje LRT Opus studijoje. Tiek pakako, kad „Kurak“ sulauktų daug muzikos kritikų pagyrų, gerbėjų atsiliepimų ir patektų į vertų stebėti grupių sąrašus.

„Candee Train“  

Kauniečiai „Candee Train” susikūrė 2009 m., išliko amžinais scenos naujokais ir per savo gyvavimo metus jau spėjo nemažai nuveikti: išleistas debiutinis albumas „Hymnopompic“, vėliau papildytas ir remiksų įrašu, geriausios eksperimentinės muzikos nominacija „T.Ė.T.Ė.“ apdovanojimuose, o grupės sąskaitoje pasirodymai visuose pagrindiniuose šalies klubuose ir festivaliuose, gausybė vaizdo klipų. Nors muzikantai ir nemėgsta apibūdinti savojo skambesio, paprastai „Candee Train“ priskiriamipsychedelic pop funk, psychadelic rock, psychedelic pop, noise pop žanrams. Jų muzika – tai skoninga džiazo, krautroko, psichodelikos, kartais fank ar net sunkiojo roko elementais inkrustuota žanrų sintezė, pačių muzikantų įvardinama gana radikaliu terminu „loungecore“. Grupė savo įkvepėjais įvardina „Bonobo“, „Nightmares on Wax“, „Pink Floyd“, „PJ Harvey“, „Radiohead“ ir „The Doors“. „Candee Train“ muzika – tai neapibrėžtos būsenos tarp miego ir realybės eskalavimas, kartu su psichodeliniais prieskoniais ieškantis savo vietos kiekvieno klausytojo pasąmonės kertelėse.

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top