„PASKUTINĖ KREPO JUOSTA“ (spektaklio recenzija)

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA“

 ŽIŪRĖKITE KITĄ SEZONĄ

OKT STUDIJOJE (Ašmenos g. 8, Vilniuje)

 Regis, jau paskutinė šio sezono premjera – airių absurdo dramaturgijos meistro Samuelio Becketto „Paskutinė Krepo juosta“. Režisierius Oskaras Koršunovas šį monospektaklį sukūrė legendiniam aktoriui Juozui Budraičiui.

 Vienatvės ir nuolatinių savo paties gyvenimo permąstymų kamuojamas senas žmogus kamputyje laukia nenumaldomai artėjančio finalo. J.Budraičio Krepas – praeityje paskendęs nevykėlis rašytojas. Į OKT studijos kampą įgrūstas jo rašomasis stalas nukrautas garsajuostėmis, gergždžiančiai besisukančiomis sename magnetofone (scenografas Dainius Liškevičius), iš kurio sklinda ne mažiau gergždžiantis jo paties, tik 30 metų jaunesnio, balsas. J.Budraitis neieško prarasto laiko, o įkūnija jį savimi ir savyje. Senatvės ir vienatvės iškreiptas, švelniai sužvėrėjusio žmogaus paveikslas vienu metu ir gąsdina, ir kelia gailestį.

 Spektaklio finale nuskamba kiek stebinanti lyrinė ir šiek tiek sentimentali gaida. Nuskamba tyliai ir jautriai. Ir atrodo, kad per valandą neįvyksta nieko ypatinga, tik (?) numiršta žmogus.

 Po spektaklio išėjusi žiūrovė paklausia: „Kaip gyventi, kad taip nesibaigtų?“

 Rekomenduojama gero, nuosaikaus aktorinio teatro mėgėjams.

Nerekomenduojama ieškantiems lengvos pramogos.

Apie autorių

Tamsta dėstytoja, jaunosios kartos teatro kritikė

Straipsniai : 34

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top