„Skalvijos“ kino centro repertuaras (liepos 22 -25 d.)

“Skalvija” vėl parengta jus priimti, vėl dalintis kino istorijomis, kurios tikrai nepagadins vasarinės nuotaikos nei atostogaujantiems, nei dirbantiems.
Nuo liepos 22 d. pradedame tradicinį ciklą “Filmai, kuriuos norėjote, bet nespėjote pažiūrėti”. Jį sudaro aštuoni filmai, tačiau pirmom įsibėgėjimo dienom bus parodyti: “Mėnesienos karalystė”, “Medžioklė”, “Karališkas romanas” ir “Laukinės atostogos”.
Taip pat pradėsime ir visai naują Sofios Coppolos filmą “Elitinis jaunimas” apie realiai egzistavusią jaunimo grupuotę “Bling Ring”, kuri mėgo pašėlti Holivudo žvaigždžių namuose.
Nuo liepos 25 d. prasidės LGBT filmų festivalis “Kitoks kinas”. Iki rugpjūčio 1 d. bus parodyti 18 vaidybinių ir dokumentinių filmų

„Elitinis jaunimas“

„The Bling Ring“

Rež. Sofia Coppola

Vaid. Emma WatsonKatie ChangIsrael BroussardClaire JulienParis HiltonKirsten Dunst

(kriminalinė drama, JAV, 2013, anglų k., liet. subt., 1.30)

22 d. – 21 val., 23 d. – 19.10, 24 d. – 16 val.

Jie mėgsta viską, kas blizga. Jie daug geria ir nelanko pamokų. Jų autoritetai – Holivudo žvaigždės. Jų tikslas – išskirtiniai daiktai ir drabužiai, kuriais dabinasi garsiausieji ir gražiausieji. Grupelė, vadinanti save „Bling Ring“, pasiima tai, ko užsimano, tiesiai iš garsenybių namų. Aktorių ir turtuolių dienotvarkę patikrindami socialiniuose tinkluose „Twitter“ bei „Facebook“, o adresus susiradę „Google“ žemėlapiuose, jie tiksliai žino, kur eina ir kiek tam turi laiko. Sulaukę progos, žvaigždžių gyvenimo žinovai įsilaužia…

Filmas „Elitinis jaunimas“ sukurtas remiantis tikra istorija apie slaptą paauglių grupuotę „Bling Ring“, kuri plėšdavo garsenybių namus. Nuo 2008 m. spalio iki 2009 m. rugpjūčio grupuotės nariai Rebecca, Marcas, Nicki, Samas ir Chloe pavogė turto už 3 mln. dolerių. (N-16)

Ciklas „Filmai, kuriuos norėjote, bet nespėjote pažiūrėti“

„Mėnesienos karalystė“

„Moonrise Kingdom”

Rež. Wes Anderson

Vaid. Edward Norton, Bruce Willis, Bill Murray, Kara Hayward
(komiška drama, JAV, 2012, anglų k., liet. subt., 1.35)

22 d. – 17 val.

Vienoje saloje, skautų stovykloje vasaroja Semas ir Siuzė. Kartą jie paslaptingai dingsta. Sumaištis apima visą salą. Šerifo įtariamaisiais tampa kiekvienas miestelio gyventojas. Paieška užsidega ir skautų vadovas. Ir niekas net nepagalvoja, kad Semo ir Siuzės dingimas – tai ne kas kita, o pirmosios meilės istorija, pilna atradimų, spalvingų nuotykių ir romantiškos drąsos.

Filmas pretendavo į Kanų kino festivalio „Auksinę palmės šakelę“. (N-7)

„Medžioklė“

„Jagten“

Rež. Thomas Vinterberg

Vaid. Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Susse Wold, Annika Wedderkopp, Lasse Fogelstrøm

(drama, Danija, 2012, danų k., angl., liet. subt., 1.51)

22 d. – 18.50

Po sunkių skyrybų atsigaunantis Lukas turi naują merginą, naują darbą vaikų darželyje ir stengiasi pataisyti santykius su paaugliu sūnumi. Tačiau dėl atsitiktinių melagingų žodžių viskas ima žlugti, melas paplinta kaip virusas, o nedidelėje bendruomenėje pasklinda nepasitikėjimas.

Thomas Vinterbergas – vienas iš režisierių, 1995 m. kartu su Larsu von Trieru surašiusių „Dogma 95“ manifestą. Jis sukūrė pirmąjį judėjimui priskiriamą filmą „Šventė“ (Festen, 1998), kuris pelnė Kanų kino festivalio žiuri prizą. „Medžioklė“ 2012 m. Kanų kino festivalyje pelnė Ekumeninės žiuri prizą, geriausio aktoriaus apdovanojimą Madsui Mikkelsenui (pažįstamam iš filmo „Adomo obuoliai“) ir Vulkano prizą už techninį atlikimą. Taip pat „Medžioklė“ pripažinta geriausiu europietišku filmu. (N-16)

„Karališkas romanas“

„En kongelig affære“

Rež. Nikolaj Arcel

Vaid. Mads Mikkelsen, Mikkel Boe Følsgaard, Alicia Vikander, David Dencik

(istorinė drama, Danija, Švedija, Čekija, Vokietija, 2012, danų k., liet. subt., 2.08)

23 d. – 16.50

XVII a. Danija, karaliaus Kristiano VII rezidencija. Jaunutė karaliaus žmona Karolina Matilda tikėjosi meilės, tačiau jos vyras mažai ja domisi. Karaliui labiau rūpi teatras, o ir paties keliami skandalai daro gyvenimą teatrališką. Jaunoji karalienė mėgsta skaityti, tačiau rūmų cenzūra draudžia laikyti knygas. Vienintelė alternatyva – naujojo karaliaus gydytojo Strunzės biblioteka. Strunzė sugebėjo į rūmus įnešti uždraustų Apšvietos idėjas skleidžiančių knygų. Laisvės troškimas ir bendri idealai suartina gydytoją ir karalienę. Įgiję besąlygišką karaliaus pasitikėjimą, įsimylėjėliai Strunzė ir Karolina Matilda pradeda politinį perversmą, kuris Danijos visuomenę pakeis amžiams. (N-13)

„Laukinės atostogos“

„Spring Breakers“

Rež. Harmony Korine

Vaid. Vanessa Hudgens, Selena Gomez, James Franco, Rachel Korine, Ashley Benson
(komedija, JAV, 2012, anglų k., liet. subt., 1.34)

23 d. – 21 val.

Keturios koledžo studentės atostogas nusprendžia praleisti Majamyje. Tam reikia pinigų, tad… jos apiplėšia greitojo maisto užkandinę. Tačiau vakarėliui įsisiūbavus, apsvaigusios paauglės areštuojamos. Merginos krinta į akį reperiui, pravarde „Alien“, kuris sumoka už jas užstatą. Turtingasis reperis merginoms tampa riteriu išvaduotoju, jos neįtaria, kad smagūs vakarėliai yra slapto jo sumanymo dalis. Vyras paaugles ketina pasitelkti prekybai narkotikais. (N-16)

„Išsiskyrimas“

„Jodaeiye Nader az Simin“

Rež. Asghar Farhadi

Vaid. Peyman MoadiLeila HatamiSareh Bayat
(drama, Iranas, 2011, persų k., liet. subt., 2.03)

24 d. – 17.40

Sutuoktinių pora – Naderas ir Simina, auginantys paauglę dukrą, patiria santykių krizę, kai Simina nusprendžia, jog reikia išvykti iš neramumų krečiamos šalies. Tačiau Naderas nesutinka, jis jaučia pareigą rūpintis sergančiu tėvu. Simina neketina nusileisti ir pareikalauja skyrybų. Naderas įspraudžiamas į kampą, jam tenka didžiausia moralinė dilema – palikti sergantį tėvą ar leisti iširti šeimai?

Filmas Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (2011) tapo pirmuoju Irano filmu, laimėjusiu „Auksinio lokio“ apdovanojimą, ir pirmąja kino juosta, tais pačiais metais susišlavusia juos net tris. Jis pelnė ir „Oskarą“ kaip geriausias užsienio filmas. (N-13)

„Ištrūkęs Džango“

„Django Unchained”

Rež. Quentin Tarantino

Vaid. Jamie Foxx, Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson, Jonah Hill, Christoph Waltz
(drama, JAV, 2012, anglų k., liet. subt., 2.45)

24 d. – 20.10

Buvęs dantistas Šulcas už gerus pinigus sutiko tapti laukinių Vakarų nusikaltėlių medžiotoju. Tačiau vienam su tuo dorotis sunkoka ir jis pagalbon prisikalbina juodaodį vergą bėglį Džango, kuris, beje, taip pat turi savų motyvų. Džango nori iš vergovės ištraukti mylimą moterį Brunhildą bei atkeršyti žiauriam plantatoriui Kendžiui. (N-16)

„Nuodėminga aistra“

„Passion“

Rež. Brian De Palma

Vaid. Rachel McAdams, Noomi Rapace, Paul Anderson, Karoline Herfurth, Rainer Bock
(drama, Prancūzija, Vokietija, 2012, anglų k., liet. subt., 1.40)

25 d. – 16 val.

Naujausiame režisieriaus Briano De Palmos filme atskleidžiama moters charakterio studija. Tarptautinės kompanijos vadovė Kristina siekia pinigų ir pripažinimo. Jos pavaldinė Izabelė žavisi savo vadove ir daro viską, kas liepiama. Pasinaudodama darbuotojos naivumu Kristina suvilioja pavaldinę ir pavagia milijonų dolerių vertą verslo idėją. Izabelė pasiryžta atkeršyti. Ji suvilioja vadovės meilužį. Prasideda abipusis manipuliacinis žaidimas. (N-16)

LGBT filmų festivalis „Kitoks kinas“

„Aistrų labirintas” atidarymas

„Laberinto de pasiones“

Rež. Pedro Almodóvar

Vaid. Cecilia Roth, Imanol Arias, Helga Liné

(komedija, Ispanija, 1982, isp. k., angl., liet. subt., 1.40)

25 d. – 18 val.

Seksilija – popžvaigždė nimfomanė, Sadekas – teroristas, Riza Niro – homoseksualus imperatoriaus sūnus, Keti – drabužių valytojo dukra, išnaudojama savo tėvo. Šių komiškai spalvingų veikėjų santykiai persipina tarpusavyje ir puikiai perteikia atmosferą iš diktatūros išsilaisvinusiame devintojo dešimtmečio Madride. N-18

Įėjimas su kvietimais.

„Trise“

„Drei“

Rež. Tom Tykwer

Vaid. Sophie Rois, Sebastian Schipper, Devid Striesow

(drama, Vokietija, 2010, vok. k., angl., liet. subt., 1.59)

25 d. – 20.30

Keturiasdešimtmečiai berlyniečiai Hana ir Simonas kartu jau du dešimtmečius. Jų santykiuose netrūksta šilumos, tačiau seksualinė aistra senokai priblėsusi. Kartą, kai Simonui atliekama sėklidės pašalinimo operacija, Hana praleidžia naktį su kitu vyru, vardu Adamas. Netrukus su Adamu romaną užmezga ir Simonas, sutikęs jį viename Berlyno baseine. Neištikimybės trikampis, užuot išskyręs Haną su Simonu, paskatina juos iš naujo atrasti vienas kitą. N-16

Įėjimas nemokamas.

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top