Alisa Stebuklų lentynoje (nr.39)

Per patį vidurvasarį ant dizaino stebuklų lentynos pirmąkart gyvenime užgriozdinom šaldytuvą – legendinę „Snaigę“, nes mes didžiuojamės produktais su ženklu „Made in Lithuania“. Taip pat pabėrėme truputį ironiškų itališko dizaino prieskonių, pagamintų iš krovininių dėžių ir kerpių… Dar pristatome kelis grafinius mados eksperimentus, niekur nematytas lietuviškas ausines, dviratį su sikspeku ir tylos prašantį krepšį. Geros vasaros!

T.MARKEVIČIAUS GRAFINIAI EKSPERIMENTAI „STROKES“

LIETUVA

O viskas buvo taip: grafikos dizaineris Tomas Markevičius neturėjo savų nuotraukų, todėl nusprendė pagerinti kitų fotografų nuotraukas, ir iš viso to išėjo mados koliažų ir iliustracijų eksperimentas „Strokes“, kuris vėliau sulaukė nemažos sėkmės virtualioje erdvėje. Kultinis dizaino žinių portalas trendland.com net pavadino šį Tomo eksperimentą vienu geriausiu 2012-ųjų projektu! Paplojam.

www.tomasdothings.com

Justino Borbely ir Matthew Josephso nuotr.

J.BUČELIO IR M.KANG  AUSINĖS „ACME JUNGLE“

 LIETUVA, KORĖJA

Pristatome ausines „Jungle“, sukurtas lietuvių dizainerio Juliaus Bučelio kartu su Vilniuje gyvenančiu korėjiečiu dizaineriu Moses Kang. Dabar jūs pirmieji matote ausines, kurios prekyboje bus pristatytos tik rudenį. Lietuviškos kilmės ACME ausinės turės specialų laido tvarkytuvą ir bus keturių spalvų: dūmų juodumo, pieno baltumo, dumblo mėlynumo ir koralo raudonumo, o pasirodys jos su visa kolekcija daiktų iš serijos „Urban Harmony“, sukurtos totaliam miesto gyventojui: tai – nešiojama belaidė kolonėlė, krepšys, ausinės su lankeliu ir kt. Laukiam.

www.bucelis.com

www.moses-design.com

BALDŲ SERIJA „SENDING ANIMALS“

ITALIJA

KAINA: KARVĖ – 3974 EURAI (APIE 13 770 LITŲ), KIAULĖ – 1275 EURAI (APIE 4417 LITŲ), ANTIS – 562 EURAI (APIE 1947 LITUS)

Ar norėtumėte, kad jūsų indus ir servizus saugotų karvė, knygas priglaustų kiaulė, o smulkesnes brangenybes galėtumėte paslėpti antyje? Kad tai būtų įmanoma, italų dizaineris Marcantonio Raimondi Malerba sukūrė ironišką baldų seriją „Sending Animals“, įkvėptą kaimo, žmonių santykių su gyvuliais ir, matyt, logistikos firmų. Iš laivuose naudojamų medinių krovininių dėžių jis suprojektavo kiek absurdiškus, bet tikrai originalius baldus su asociacijomis į futuristo George’o Orwello „Gyvulių ūkį“ ir „1984-uosius“.

www.seletti.it

 

„PROGETTI“ LAIKRODIS „CIRCLE“

ITALIJA

KAINA 495 EURAI (APIE 1715 LITŲ)

Vijokliais ir kerpėm apaugęs aukštai… kabo laikrodis štai! Dirbtinai išaugintomis kerpėmis totaliai aplipęs itališkas laikrodis, sumontuotas „Studio Kuadros“ dizainerių, į kiekvieną patalpą gali įnešti dozę gamtos. Visada minkštas ir kvepia mišku. Veikia varomas baterijų. Pagamintas iš plieno ir kerpių.

www.progettishop.it

KREPŠYS DVIRAČIUI „DONKEY 6PACK“

VOKIETIJA

KAINA 39,95 EURO (APIE 138 LITUS)

Sikspekas būna ne tik ant pilvo, sikspekas gali būti ir ant dviračio. Vokiečių dizainerių fabrikėlis „Donkey Creative LAB“ sukūrė šešiavietį krepšį buteliams ir kitiems skystos (arba nebūtinai) konsistencijos objektams talpinti ir vežti. Tinka važiuojant į festivalius arba iš parduotuvės.

www.donkey-products.com

ŠALDYTUVAS „SNAIGĖ GLASSY“

LIETUVA

Pirmą kartą istorijoje – ant lentynos cielas šaldytuvas. Ponios ir ponai, pristatome: legendinė „Snaigė“ atsinaujino kaip reikalas, šaldo ne prasčiau už kitus šaldytuvus ir atrodo kaip ledas. Dizainerio Rimo Bačkio suprojektuotas šaldytuvas ne tik gražus – jame pritaikyta ir pažangiausia šaldymo technologija, yra greito sušaldymo fast freeze funkcija, įmontuotos šviesos diodų lempos, elektroninis valdymas bei kiti pribumbasai, ir dar sako, kad „Snaigė Glassy“ – tyli ir labai taupi.

www.snaige.lt

„SILENCE FAMILY” KREPŠYS

LIETUVA

KAINA 10 EURŲ (APIE 34 LITUS)

Toks stilingas, kad net baisu. O jeigu dar patinka Vidis, Basanov, Leon Somov, Jazzu ir kiti SILENCE šeimos nariai, tai šis maišelis kaip tik tau. Tiesiai nuo limited edition (tik 200 kopijų) kompaktinės plokštelės „Silence please!“ ant šio krepšio nužengusio vaizdo autorius – dizaineris Denis Kuchta.

www.shop.silencefamily.com

 

Apie autorių

Alisos stebuklų lentynos turinio ekspertė

Straipsniai : 48

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top