„Depeche Mode“ išskrido, bet žadėjo sugrįžti (apžvalga ir koncerto foto)

Grupės „Depeche Mode“ nariai sekmadienio pavakarę paliko prabangius viešbučio „Kempinski“ apartamentus ir išskrido į Baltarusiją. Ne itin patikimų šaltinių (koncerte sutiktų bičiulių) teigimu pirmadienį Minske grupės laukia anšlaginis koncertas. Po koncerto Vilniuje muzikantai organizatoriams prasitarė, kad liko sužavėti publika, todėl būtinai sugrįš čia, kai rengs sekantį turą. Reikia tikėtis, kad tai nutiks anksčiau nei po septynerių metų – tiek laiko praėjo po paskutinio jų pasirodymo „Siemens“ arenoje.

Nors interneto komentatoriai (arba jie labai nemėgsta šios grupės, arba pavydi tiems, kas uždirba pinigų ne itin pigiems bilietams) mėgsta pabrėžti, kad „Depeche Mode“ mėgsta tik atsilikusios postsovietinės šalys, tiesa yra kitokia. Paskutinis grupės turas „Delta Machine“ – ypač sėkmingas, bilietai sėkmingai tirpsta visame pasaulyje į pasirodymus didesnėse ar mažesnėse erdvėse.

Džiugu, kad į savo sėkmingų pasirodymų sąrašą depešai įsirašys ir Vilnių. O sėkmingas jis buvo dėl įvairių priežasčių.

Publika. Žiūrovų susirinko tikrai nemažai. Žiniasklaidos pranešimuose mirgantis skaičius 30 tūkst. labiau panašus į tiesą nei į fikciją. Nepamirškime, kad tai vienintelis koncertas Baltijos šalyse, tad sulaukėme nemažai braliukų latvių. Taip pat buvo rusų, baltarusių ir kitokių kaimynų ir nebūtinai kaimynų. Nenuostabu, kodėl publikos buvo daug: čia gi ne Lady Gaga, kuria žavisi vaikai, o daugiau nei trisdešimt metų grojanti grupė, su kurios dainomis užaugo ne viena karta. Didžiąją publikos dalį sudarė 30-40 m. amžiaus žiūrovai, susiskirstę į keturias kategorijas: premium fan zone (visiškiems „Depeche Mode“ muzikos ligoniams, kurie ir naktį pažadinti išbertų atmintinai visas dainas, įskaitant ir naujausią albumą „Delta Machine“), fan zone (tokiems pat ligoniams, tik turintiems mažiau babkių), VIP zone (grupę šiek tiek žinantiems turtingiems verslininkams, norintiems pasididžiuoti prieš savo panas). Likusi erdvė buvo skirta visiems kitiems daugiau ar mažiau susipažinusiems su DM kūryba paprastiems žmogeliams. Budulių buvo, bet nedaug. Be to, jie nebuvo labai girti ir agresyvūs.

TOMO IVANAUSKO NUOTRAUKOS

Apšildymas. Latviai „Instrumenti“ – ok. Įdomūs, originalūs, švieži, tinka šalia DM. Vokiečiai „Diamond Version“ tiktų gerai diskotekai, bet, mano subjektyvia nuomone, kaip apšildymas buvo ne koks pasirinkimas.

Dainų sąrašas. Per daugiau nei dvi valandas trukusį DM pasirodymą skambėjo net 23 dainos: „Welcome to My World“, „Angel“ „Walking in My Shoes“, „Precious“, „Black Celebration“, „Policy of Truth“, „Should Be Higher“, „Barrel of a Gun“, „Higher Love“, „Shake the Disease“, „Heaven“, „Soothe My Soul“, „A Pain That I’m Used To“, „A Question of Time“, „Secret to the End“, „Enjoy the Silence“, „Personal Jesus“, „Goodbye“, „Home“, „Halo“, „Just Can’t Get Enough“, „I Feel You“, „Never Let Me Down Again“.  Net ir ne premium fan zone kategorijos atstovui aišku, kad hitų buvo daug. Nesu orakulas, bet draugams iš karto pasakiau, kad koncertas baigsis „Never  Let My Down Again“ kaip ir 2006 m. „Siemens“ arenoje. Vietoj D.Gahano dainuojanti publika, vieningi rankų mostai (kaip tą daryti, visada parodo pats Dave‘as), ir visiška publikos ekstazė – žodžiu, visiška klasika.

Atlikimas. Be priekaištų. Ypač sužavėjo Martinas Gore‘as, šį kartą sau leidęs padainuoti ne tik tai, kas yra tapę jo vizitine kortele, bet ir porą kūrinių („Higher Love“ ir „Shake The Disease“), kuriuos šiaip jau dainuoja Dave‘as . Ir gerai padainuoti! Nenuostabu, kad sulaukė ne tik publikos ovacijų, bet ir pagrindinio „konkurento“  kovoje dėl mikrofono – Dave’o –  komplimento.

Pastarasis dainų atlikimu irgi nenuvylė. Bent jau manęs. Tiesa, po koncerto girdėjau vieno nepažįstamojo nuomonę, kad esą D.Gahano nebe tas balsas kaip anksčiau. Jau norėjau kibti į atlapus, bet pagalvojau, kad galbūt tas žmogus DM tik CD pavidalu gyvenime yra klausęs. Įdomu, kaip jis pats padainuotų po tų firminių D.Gahano sėdynės pakraipymų ar suktukų su mikrofonu ir dar būdamas 51-erių.

Tiesą sakant, Dave‘as ant senos sukosi dar energingiau nei prieš 12  ar 7 metus. Ir labai daug šypsojosi. Ko gero, puiki grupės narių nuotaika buvo pagrindinė šio koncerto sėkmės priežastis. Skirtingai nei anąsyk Vingio parke, kai Martinas su Dave‘u scenoje vos nesusimušė, o viso koncerto metu tvyrojo „atgrokim ir dinkim nuo scenos“ nuotaika, vakar nuo muzikantų tiesiog sklido žaibai. Tie gerieji, paliekantys be žado ir su daug skruzdėlių ant kūno.

Beje, ugnies ir kitokių įdomių vaizdelių netrūko ir ekranuose, kur buvo rodomi ne tik vaizdai nuo scenos, bet ir nuostabios video projekcijos,  kurių daugumos autorystė priklauso menininkui ir geram grupės bičiuliui Antonui Corbijnui.

Pamiršau ką nors parašyti apie Andy Fletcherį. Na, buvo jis ir tiek. :)

Organizacija. Komplimentai „Live Nation Lithuania“ už puikią organizaciją. Labiausiai nustebino su šiukšlių maišais vaikštantys ir čia pat šiukšles renkantys darbininkai – to dar Lietuvoje nebuvau mačiusi. Tik vat alaus ir maisto taškų galėjo būti ir daugiau. Kaip ir  atributikos kioskių bei prekių juose. Pasibaigus koncertui pasirinkimas buvo ne kažką.

Išvada. Tobulas koncertas, vertas 12 balų iš dešimties. Gailėkitės, kas nebuvote.

Čia geriausiai koncertą atspindintis vaizdelis, klaidžiojantis feisbuke:

https://www.facebook.com/photo.php?v=484222964994339&set=vb.100002199186372&type=2&theater

P.S Po šiokio tokio koncerto afterparty (neoficialaus, žinoma) vienoje populiarioje vietoje su brangiu alumi net aiktelėjau įlipusi į taksi ir išgirdusi „Depeche Mode“. Paties išsikepto rinktinio CD klausęsis taksistas prisipažino nebuvęs šį kartą Vingio parke, bet buvęs anąsyk, prieš 12 metų.  Liepiau pagarsinti ir mintimis vėl grįžau į Vingio parką. Vilniuje tikrai galima gyventi!

P. P. S. Organizatoriai liepos 29 – ąją paskelbė, kad 2014-ųjų kovo 2   dieną “Depeche Mode” papildomas “Delta Machine” turo koncertas įvyks Rygos arenoje. Koncertas Vilniuje grupės atstovus įtikino, kad verta į Baltijos šalis atvykti dar kartą – šįkart pasirodymui pasirinkta Latvijos sostinė, kurios arenoje tilps keliolika tūkstančių grupės gerbėjų.

Ribotas kiekis bilietų į šį pasirodymą bus skirtas ir gerbėjams, gyvenantiems Lietuvoje. Mūsų šalyje bilietai į koncertą nuo rugpjūčio 1 dienos bus platinami visose „Ticketpro“ kasose ir internetu –www.ticketpro.lt. Bilietų kaina – nuo 153 litų.

 

 

Apie autorių

Redaktorė arba tas žmogus, kurio žodis čia paskutinis.

Straipsniai : 85

Komentarai (2)

  • Shvitripopiergaila

    Bene šauniausia iš visų didžiųjų portalų recenzijų. Be nusišnekėjimų, su humoru ir referencijomis į ankstesnius koncertus. Profesionalu.

    • admin

      Noretume būti prie didžiųjų portalų, bet mes labai maži. :) Ačiū už gražius žodžius.

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top