Alisa Stebuklų lentynoje (Nr.40)

Metam žvilgsnius į dizaino konkursus: jaunieji dizaineriai tikrai pavaro. Vieni kuria išmaniuosius šeimos kapus, antri stoja į kovą su gyvačių naikinimu ir išranda pitono odos pakaitą arba sukonstruoja kaip chameleonas besikeičiantį kinetinį šviestuvą. Taip pat ant lentynos – madingiausi vasaros maudymukai tiesiai iš baseino, suknelės nuo Niujorko ir Berlyno podiumų, labai kietos kepurės ir mėlynasis danų dizainerių chromantizmas iš Milano. Toks ir bus geriausių rugpjūčio daiktų ir dizaino įvykių rinkinys.

V.RIITIJOKI IR V.KUMŽOS BENDRADARBIAVIMO VAISIAI

SUOMIJA, LIETUVA

Štai kas išėjo, kai į vieną krūvą suėjo lietuvių fotografas Vytautas Kumža ir suomių dizainerė lietuvišku vardu Vilma Riitijoki. Amsterdame dienas leidžiantis jaunasis fotografas sako, kad su suome kartu studijavo Vilniaus dizaino kolegijoje, o ši Vilmos sukurta ir Vytauto nufotografuota drabužių kolekcija dar žiemą buvo demonstruojama Niujorko mados savaitėje, o vasarą atsidūrė ir ant Berlyno mados savaitės podiumo!

www.kumza.lt

Vytauto Kumžos nuotr.

Modeliai: Kotryna Lipkevičiūtė (BMM) ir Evelina Dunovska

 

„DESIGN FOR DEATH“ KAPŲ MEDIS

 LIETUVA, BELGIJA

Mes nežinome, kur jūsų siela keliaus po mirties – į rojų, pragarą ar dar toliau… Bet mes žinome, kad jūs galite pasirinkti savo amžinojo poilsio dizainą. Kultinis portalas „Designboom“ su keliais rimtais tarptautiniais fondais surengė, ko gero, didžiausią mirties dizaino konkursą iki šiol. 2050 dizainerių iš 96 šalių plušo, kurdami dizainą mirčiai, o pirmąją konkurso vietą ir 25 tūkst. eurų premiją (apie 86 600 litų) laimėjo lietuvė! VDA absolventė dizainerė Asta Sadauskaitė su kolega dizaineriu Loucu Papantoniou (Belgija) sukūrė „Family Tree“, kurį galima valdyti net mobiliuoju telefonu! Medis susideda iš sujungtų korio formos urnų su šviečiančiais OLED ekranais, rodančiais mirusiųjų vardus ir trumpas atminimo žinutes, kurias šeimos nariai gali keisti telefonu iš bet kurio pasaulio taško. Akivaizdu: net paskutinė gyvenimo stotelė tapo išmani. Amen.

„MEŠKOS PASLAUGŲ“ MAUDYMOSI KOSTIUMĖLIAI

LIETUVA

KAINA 180, 269 LITAI

Nors vasara jau įkopė į rugiapjūtę, atnaujinti maudymosi garderobą galima bet kada. „Meškos paslaugos“ siūlo vientisus kostiumėlius su povandeniniais laivais arba vandenynų gyventojais. Moterys kalba, kad šitie maudymukai yra geriausia motyvacija pradėti lankyti baseiną…

 

www.meskospaslaugos.com

 Karle Dru nuotr.

 Grimas: Gretos Juozaponytės

Modelis: Miglė Tubytė

„MOTHER ELEGANZA“ KEPURĖS

LIETUVA

KAINA 57, 29 EURAI.

 

Gal kam reikia fullcap, snapback, arba pilnakepurės, kaip galbūt ją norėtų pavadinti kalbininkai?.. Pas „Mother Eleganza“ dizainerius jų liko visai nedaug ir prasidėjo išpardavimas, tad laukti geresnės progos pasimatuoti fūlkepą nėra prasmės.

 

www.mothereleganza.com

 

 

B.ADAMOMYTĖS KINETINIS ŠVIESTUVAS „SUNset / SUNrise“

LIETUVA

Boom! Gėjams draugiškas šviestuvas! O jeigu rimtai, tai šio, net designboom.com aprašyto vaivorykštės spalvų šviestuvo idėja ta, kad jį galima ranka perkelti ant norimos spalvos pagrindo ir sukurti pageidaujamą atmosferą, keičiant ne tik šviesos intensyvumą, bet ir apšvietimo spalvą. Dizainerė sako, kad rytui labiausiai tinka mėlyna, vakarui – raudona, o tyrimais įrodyta, jog šviesos srauto pokyčiai bėgant dienai daro teigiamą poveikį žmogaus nuotaikai.

http://barboraadamonyte.blogspot.com

L.DOMKUTĖS KOLEKCIJA „SCALA“

LIETUVA

„Pitonai – naujausia šiandienės mados industrijos auka“, – sako šviežiai iškepta mados dizainerė Liucija Domkutė, ką tik laimėjusi pagrindinį „Jaunojo dizainerio prizą 2013“. Dėl aplinkosauginių motyvų ieškojusi alternatyvos pitono odai, Liucija pasitelkė lazerines technologijas, kurios padėjo transformuoti pamušalinį trikotažinį audinį, kad jis taptų panašus į žvynuotą. Kolekcijos fotosesijai dizainerė sąmoningai pasirinko gyvačių fermas – baugioje ir šaltoje atmosferoje išryškėja šviesūs ir  lengvi „Scalos“ modeliai.

Jovitos Zavišiūtės nuotr.

Modelis Eglė Jurgaitytė

 

GERIAUSIŲ DANŲ DIZAINERIŲ „MĖLYNOJO PERIODO PARKAS“

DANIJA

Danų dizaino lobiai iš „Milano dizaino savaitės 2013“ – tai geriausių visų laikų danų dizainerių mėlynieji kūriniai, sukabinti vienoje vietoje. Norėdamas parodyti pasauliui, kad danų dizainas nėra vien minimalistinės medinės kėdės, instaliacijos kūrėjas Signe Byrdalas Terenziani surinko pačius geriausius danų dizaino objektus nuo XIX a. iki šių dienų ir suklijavo viską į vieną mėlyną instaliaciją.

www.andtradition.com

Tualos Hjarnø nuotr.

 

 

Apie autorių

Alisos stebuklų lentynos turinio ekspertė

Straipsniai : 46

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top