Operoje „Eugenijus Oneginas“ įsižiebs solistės Eglės Šidlauskaitės žvaigždė

Spalio 2 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre rodomoje Piotro Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“ laukiama reikšmingo debiuto. Greta patyrusių scenos meistrų pirmą kartą Olgos partiją atliks svetur karjerą itin sėkmingai pradėjusi solistė Eglė Šidlauskaitė. Taip pat spektaklyje Trikė vaidmeniu debiutuos jaunas tenoras Mindaugas Jankauskas.

Vasaros pradžioje Lietuvos melonamus apskriejo žinia apie jaunos operos solistės Eglės Šidlauskaitės dalyvavimą prestižiniame dainininkų konkurse Kardife (Didžiojoje Britanijoje), kur 29 metų lietuvių solistė pateko į laimingųjų finalininkų 20-tuką. Šis ne pirmą dešimtmetį gyvuojantis konkursas tampo profesiniu tramplinu tokioms garsenybėms kaip Brynas Terfelis, Dmitrijus Chvorostovskis ir kiti.

Iš Kauno kilusi dainininkė iki šiol dažniau dainuodavo Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Italijos scenose, nei Lietuvoje. Mat dar studijuodama tuometiniame Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakultete, E. Šidlauskaitė pagal tarptautinę „Erasmus“ programą išvyko tęsti mokslų į Milano Giuseppe’s Verdi konservatoriją. Pasak E. Šidlauskaitės, tai viena iš trijų stipriausių Europoje aukštųjų muzikos mokyklų, į kurią, be to, pakliūti yra sunkiausia. Pasibaigus metus trukusiai „Erasmus“ programai jaunoji solistė gavo pasiūlymą tęsti Milane magistrantūros studijas.

Taip pat solistė tobulinosi meistriškumo kursuose dirigento Georgo Solti akademijoje pas pasaulinio garso solistę Kiri Te Kanawą. Tarp dėstytojų buvo Jose Carreras, žymus dirigentas Richardas Bonynge’as. Šiuose kursuose dalyvavo ir Kaselio teatro vyriausiasis dirigentas Patrikas Ringborgas, kuris pakvietė Eglę pasitobulinti operos studijoje prie Kaselio teatro ir lygiagrečiai dainuoti spektakliuose. Kaselyje E. Šidlauskaitė sukūrė vaidmenis operose „Užburtoji fleita“, „Parsifalis“, „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“, Italijoje yra dainavusi Azučeną operoje „Trubadūras“, Freiburge (Vokietijoje) – Feneną „Nabuke“.

Solistė yra Giuseppinos Cobelli konkurso Italijoje nugalėtoja, Maskvoje vykusio konkurso „Competizione dell Opera“ prizininkė. Dalyvaudama tarptautiniame Giuseppinos Cobelli konkurse, kur varžėsi ne tik vokalo studentai, bet ir profesionalai, tik 9 solistai iš 70 kandidatų pateko į finalą. Eglei nugalėjus konkursą premiją teikė garsusis tenoras Andrea Bocelli: jis asmeniškai išreiškė susižavėjimą jaunosios solistės balso tembru, personažo perteikimu, sakė, jog Eglės dainavimas jam sukėlė daug emocijų.

E. Šidlauskaitė taip pat yra dirbusi su dirigentais Patriku Ringborgu, Asheriu Fischu, Richardu Bonynge, tenoru Giacomo Aragallu.

Taip pat šiame „Eugenijaus Onegino“ pastatyme debiutuojantis tenoras Mindaugas Jankauskas jau yra dainavęs Trikė LNOBT operos studijos „Eugenijaus Onegino“ pastatyme 2006 m. O visai neseniai operoje „Ernanis“ atliko Don Rikardo vaidmenį.

Spalio 2 d. „Eugenijuje Onegine“ dainuos Sandra Janušaitė, Dainius Stumbras, Audrius Rubežius, Liudas Norvaišas, Inesa Linaburgytė, Eugenija Klivickaitė, Arvydas Markauskas. Diriguos Robertas Šervenikas.

2013 09 25

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top