Pakalbėkime apie Giuseppe Verdi: operos genijus ar prekės ženklas?

G. Verdi ir opera – tai sinonimai. Visur pasaulyje ir ypač Lietuvoje: tik pas mus buvo įsitvirtinusi unikali tradicija Naujus metus sutikti su liūdna, bet jaudinančia G. Verdi „Traviata“. Drauge su visu muzikos pasauliu minėdami kompozitoriaus 200-ąjį jubiliejų tikrai turime apie ką pakalbėti. Puiki proga – tikrąją G. Verdi gimimo dieną, spalio 10-ąją, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre rengiamas VIII tarptautinis operos kritikų seminaras „Didysis Verdi Lietuvoje“.

Tai vienas iš LNOBT šventinės Giuseppe’s Verdi savaitės renginių, suteiksiantis visumai svarų baigiamąjį akcentą. Neverta išsigąsti rimto seminaro pavadinimo, – kartą per metus vykstantis jaukus susibūrimas skirtas visiems, kurie neabejingi operai. Žinovų pasisakymai gali būti įdomūs ir melomanams.

LNOBT Raudonojoje fojė nuo 10 val. ryto muzikos kritikai ir operos profesionalai iš Italijos, Vokietijos ir Lietuvos kalbės intriguojančiom temom.

Italų kritikė Giulia Vannoni samprotaus „Ar Verdi – vis dar nacionalinis Italijos herojus?“.

Vakare vyksiančio paskutinio Gintaro Varno statyto „Rigoleto“ spektaklio akivaizdoje ypač įdomu bus pasiklausyti kito italų kritiko Paolo Patrizi pasisakymo „Atminties rizika: kelios neįprastos Verdi „Rigoletto“ interpretacijos“, kuriame jis išryškins paradoksalią sąsają tarp komiškų ir tragiškų šios operos bruožų.

Su lietuviška operos ir teatro scena tiesiogiai susijęs vokiečių kritiko Boriso Kehrmanno pasisakymas „Eimunto Nekrošiaus režisuotas G. Verdi „Otelas“: užsienietiškoji perspektyva“.

Lietuviškąją perspektyvą atstovaus vieno autoritetingiausių mūsų kritikų Edmundo Gedgaudo pasisakymas „Apie prieškarinius Verdi spektaklius pokariniame Kaune“, kuris įneš ir istorinės perspektyvos, aptariant G. Verdi operų gyvavimą Lietuvoje. Tuo tarpu LNOBT vadovo pavaduotoja, muzikologė Laima Vilimienė pateiks kiek netikėtą požiūrį „Giuseppe Verdi kaip prekės ženklas: į ką jis nurodo?“.

O kaip G. Verdi operos gyvuoja šiandien Lietuvoje, kiek jos yra įdomios, laukiamos, kas lemia jų pasisekimą, pagaliau, kaip pavyko naujausias LNOBT pastatymas, ankstyvoji G. Verdi opera „Ernanis“, diskutuos seminaro pranešėjai bei kiti renginio dalyviai diskusijoje prie kavos puodelio „Didysis Verdi Lietuvoje“.

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top