Jama & W – “O kas yra reperis?”

 Praūžus skandalingai hiphopo vasarai, visoje Lietuvoje nenustojo sklisti “repo žodis”. Koncertai vyksta, vis daugiau ir daugiau surepuojama kvietimų į renginius, kuriami nauji singlai, įrašinėjami albumai. Prieš šiandienos koncertą Kaune pakalbinome labiausiai neprognozuojamos programos kūrėjus. Apie pasitikėjimą savimi ir iššūkius, apie įkvėpimą ir ateities planus – Jama & W ir jų „žodis“.

Nuo ko viskas prasidėjo?

Nuo žodžio. Ir žodis tapo kūnu.

Kodėl pasirinkote „freestyle“ pasirodymus, o ne studijoje įdirbtą programą?

 Mes patys nesirinkome nieko. Aukštesnės Jėgos taip lėmė, o mes tiesiog nesipriešinome jų Valiai.

Jama, ar esi kada „sudegęs“ befreestyle‘indamas? Jei taip, papasakok tokį nutikimą.

Nebent namie, gulėdamas lovoje, užmigau nebaigęs sakinio.

Muzikoje juntama „Jurassic 5“ įtaka. Be jų, kokie dar atlikėjai daro įtaką Jūsų kūrybai?

Taip, “Jurassic 5“ instrumentalus esame naudoję ne sykį, ypač prieš gerus porą trejetą metų. O šiaip yra nemažai atlikėjų, kurie iš vienos ar kitos pusės įkvepia, suteikia minčių ar emocijų tiek improvizacijai, tiek kasdienei būčiai. Bet visgi didžiausią įtaką kūrybai turi ne kitų atlikėjų muzika, o pats gyvenimas, klišine fraze išsireiškiant – likimo vingiai: pakilimai ir nuosmūkiai, atradimai, išgyvenimai, mintys.

Kokie lietuvių tlikėjai patinka?

“Kontrabanda”, “Rokfeleriai”, “Aitvarai”, “Antikvariniai Kašpirovskio dantys”, “Wolde Egziabher”, “Antanėliai”, Vytautas Kernagis ir “Dainos Teatras”, “Whattafunk”, “Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu”, “Koks”.

Jama dažnai kartoja kad nesate „reperiai“, gan prieštaraujantis teiginys, nes vokalas 100% priklauso RAP kategorijai. Jei nelaikot savęs “reperiais”, kaip apibūdintumėt save?

Jei norim sužinoti atsakymą į šį klausimą, tai paklauskim savęs – o kas yra “reperis”? Reperis – tai profesija? Gyvenimo būdas? Aprangos stilius? Pirmoji Lietuvoje repo gabalą (“Išjunk televizorių”) kartu su minėtuoju “Dainos teatru” įrašė Ilona Balsytė, bet kažkodėl niekas net nesvarsto galimybės vadinti ją pirmąja Lietuvos repere. Tad ar tikrai žmogus, kuris repuoja, yra reperis? Manau, jog esame per plataus akiračio ir per siaurų kelnių, kad įsipaišytumėm į lietuviškąją “reperių” kategoriją, todėl ir kratomės šios etiketės, kad turėtumėm laisvę lipdami į sceną rengtis, elgtis ir kalbėti taip, kaip mums patinka, o ne taip, kaip įpareigotų minėtasis terminas.

Jama, ar esi dalyvavęs kada MC Battle`uose? Jei ne tai, kodėl? Juk ganėtinai artima tau, ir tikėtina, kad dabar sulauktum didelio susidomėjimo jei sudalyvautum.

Nuoširdžiai ačiū už šį šaunų pasiūlymą, tačiau didelis susidomėjimas manęs visiškai nevilioja. Bet ir  nesakau, kad niekada nedalyvausiu panašaus pobūdžio renginiuose. Nespjaunu į šulinį.

Yra tas žaidimas, kai Jama prašo išrinkti tris žodžius pagal kuriuos sukuriamas gabalo konceptas. Ar yra kažkoks žaidimo algoritmas, dėl kurio neįmanoma suklysti?

Algoritmas… Na, hm. Technika egzistuoja visame kame, tačiau ir labiausiai patyręs stalius gali suklysti su paprasčiausia taburete.

Praeityje turėjote didelį turą po Lietuvą. Papasakokit šiek tiek apie publiką skirtingose vietose. Gal kažkuri įsiminė labiausiai, nustebino, sužavėjo?

Visoje Lietuvoje koncertuoti nuostabu. Net ir Kelmėje, kur į koncertą iš beveik poros šimtų snukiaknygėje pasižadėjusių ateiti žmonių, atėjo du. Įsiminė visi, pati kelionė buvo įstabi ir nepamirštama. 27 koncertai per 16 dienų, karščiausiu vasaros metu – iššūkis, bet ir neįtikėtinas malonumas. Šilčiausi linkėjimai Liudui Stoniui, kuris šią svajonę pavertė realybe. Tai ne panda?! Oooo…..

Ar patinka koncertuoti Kaune?

Nuoširdžiai – tikrai taip. Šį kartą pas Jus lankysimės jau kokį trisdešimtąjį kartą, jei nepatiktų – tikrai tiek kartų sugrįžę nebūtumėm. Kaune labai stipri alternatyviosios kultūros žmonių bendruomenė. Ir, jei atvirai, gal ne tokia gausi, bet daug nuoširdesnė nei Vilniuje.

Ar esat koncertavę “BO” bare. Ko tikitės?

Esame koncertavę gal prieš porą metų “Barų nakties” renginyje. Tikimės, jog susirinks visi seni geri draugai, ir keletas naujų.

Rugsėjį Kaune esu girdėjęs jūsų pirmą “parašytą” kūrinį. Ar ateityje nusimato daugiau panašių?

Bus, visko bus. Ir panašių, ir ne.

Bendrai papasakokit apie numatomus muzikinius projektus/darbus.

Bendrai patylėsim – svajonės išsipildo, kai apie jas garsiai nekalbi.

 

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top