Interviu po pertraukos su „Suicide DJs“

Jau šį penktadienį, spalio 25 dieną, į sceną oficialiai grįžta jaunimo numylėtiniai „Suicide DJs“. Tądien menų fabrike „Loftas“ jie surengs „Juodo kapišono“ koncertą, kuriame pristatys naujausią grupės singlą bei pakvies žiūrovus prisiminti visus didžiausius grupės hitus. Spalio 26, šeštadienį, viskas persikels į Kauno “Gargarą”. O atėjusiems į koncertą su kapišonu įėjimas bus gerokai pigesnis.

Pristatome interviu po pertraukos su grupės lyderiu režisieriumi, muzikantu ir aktoriumi Vidu Bareikiu, grupės klavišininku Mindaugu Balčiūnu ir nauja smarkia būgnininke Rasa Vaštakaite.

Vidai, pirma mintis atsibudus šiandien ryte…

Vidas Bareikis: Kur aš?

Mindaugas Balčiūnas: Kiek klavišinių šiandien turėsiu pasiimti su savimi…

Kodėl sugalvojote sugrįžti į sceną?

Vidas Bareikis: Tik laiko intervalas parodė, kaip pasiilgome vienas kito, energijos ir laiko kartu.

Mindaugas Balčiūnas: Niekada nebuvau abejingas grupės idėjai. Pasiilgau tų laikų, kai vyko teatrališkai nutrūktgalviška veikla. Tad sulaukęs Vido skambučio iškart sutikau grįžti prie kūrybos.

Kas įvyko per tuos kelis metus, kai nekoncertavote?

Vidas Bareikis: Aš tapau režisieriumi, Ainis tapo geriausiu jaunu Lietuvos aktoriumi, Pranas surado vidinę ramybę, Mindaugas tapo magnatu, nauja mūsų būgnininkė Rasa atrado „Suicide DJs“, o mes ją.

Nauja būgnininkė? Papasakok plačiau.

Vidas Bareikis: Taip, ji – Rasa Vaštakaitė. Grupės vyrų subjektyvia nuomone, Rasa yra ritmiškiausia ir seksualiausia būgnininkė. Labai džiaugiamės, kad ji prie mūsų prisijungė.

Mindaugas Balčiūnas: Beje, į repeticijas ji važinėja stilingu dviračiu.

Rasa, kaip tau pačiai „Suicide DJs“?

Rasa Vaštakaitė: Vido ir Ainio energijos sprogimai per koncertus – žiauriai įkvepia. Ateity noriu ir pati daugiau „pasproginėti“.

Ar manote, kad jūsų gerbėjai liko ištikimi?

Vidas Bareikis: Pirmieji koncertai parodė, kad taip. Kurie tiki, tie neišduoda.

Rasa Vaštakaitė: Per koncertus „Vasaros Terasoje“ ir „Kaštone“ supratau kokią didelę ir išsiilgusią publiką turi „Suicide DJs“! Abu koncertai buvo nerealūs, visi kartu dainavo ir „tūsino“.

Kokios muzikos patys klausote?

Vidas Bareikis: Po pertraukos pastebėjome, kad senesniuose mūsų kūriniuose galima išgirsti ir hip hopo, ir polkutę, ir hardkoro, ir swingo ir t.t. Panašiai yra ir su mūsų klausoma muzika – klausome visko ir daug.

Mindaugas Balčiūnas: Tikrai taip… Dabar pas mane sukasi Stevie Wonder, Amy Winehouse, M. J.,„AC/DC“, „Depeche Mode“, Chromeo, „Röyksopp“, Dub FX ir kt. Galėčiau ilgai vardinti. Nors daugiausiai klausau džiazo, hip hopo, klasikos.

Kam atsinaujinę skirsite daugiausiai dėmesio?

Vidas Bareikis: Be abejonės, gyvo garso koncertams – kiekvienas grupės narys jau sugalvojo, kurį automobilio modelį įsigys, kai vėl būsime garsūs ir turtingi.

Kurioje situacijoje „Suicide DJs“ buvo arčiausiai mirties?

Vidas Bareikis: Baltarusijoje, Baranovičiaus miestelyje. Tai buvo visų „Nirvanos“ koncertų reinkarnacija viename. Grojome ketvirtą valandą ryto, priešais 50 girtų baltarusų „jaunuolių“ vienoje miestelio biliardinėje. Be apsaugos. Be scenos. Su daug garso. Ties koncerto viduriu vienas „jaunuolis“ su visa garso sistema nugriuvo. Koncertą tęsėme su viena kolonėle.

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top