Oskaro Koršunovo spektaklis „Dugne“ pelnė tarptautinio festivalio Sankt Peterburge publikos simpatijų prizą

Šiųmetis „Baltiskij dom“ festivalis, vykęs Sankt Peterburge, buvo dosnus režisieriui Oskarui Koršunovui ir jo aktorių trupei. Iš daugiau nei dvidešimties festivalyje parodytų spektaklių didžiausio žiūrovų dėmesio sulaukė „Dugne“ – jam ir atiteko publikos simpatijų prizas.

23-ią kartą rengiamame festivalyje buvo akcentuojami rusų rašytojų pastatymai. Be Oskaro Koršunovo pristatytos Maksimo Gorkio interpretacijos, scenoje buvo galima išvysti tokių klasikų kaip Antono Čechovo, Aleksandro Puškino bei Fiodoro Dostojevskio kūrinių pastatymus.

Oskaras Koršunovas – ne vienintelis lietuvių režisierius, pristatytas pagrindinėje festivalio programoje. Publika turėjo galimybę susipažinti su Eimunto Nekrošiaus, Kirilo Glušajevo bei Rimo Tumino spektakliais.

Per dvidešimt tris gyvavimo metus „Baltiskij dom“ festivalis spėjo tapti vienu pagrindinių tarptautinių teatrinių forumų rytų Europoje, turinčiu išprususią teatrinę publiką. Festivalis kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių bei svečių iš užsienio šalių.

Ir šiais metais festivalis nestokoji Europoje garsių režisierių vardų. Pagrindinėse scenose pristatyti tokių režisierių, kaip belgai Ivo van Hove ir Luk Perceval, vengras Kornelis Mundruczo ar latvis Alvis Hermanis. Belgui Luk Perceval atiteko analogiškas publikos simpatijų prizas už spektaklį, pristatytą didžiojoje scenoje.

Oskaro Koršunovo debiutas „Baltiskij dom“ scenoje įvyko dar 1993 metais, kuomet režisierius pristatė du pirmuosius savo spektaklius „Ten būti čia“ ir „Senė“. „Dugne“ – tai jau devintasis režisieriaus spektaklis, pristatytas festivalio Sankt Peterburge programoje.

OKT /Vilniaus miesto teatro inf.

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top