Per didžiąsias metų šventes – Kalėdų miestelis Katedros aikštėje, stebuklinga trimatė pasaka, 20 šventinių renginių

Jau šį šeštadienį, lapkričio 30-ąją, Vilniaus gatves papuoš šviesos girliandų ornamentai, o pagrindinės Kalėdų eglutės įžiebimą Katedros aikštėje palydės nuotaikingas muzikos ir ugnies reginys, skelbiantis didžiausių žiemos švenčių pradžią.  

„Šiemet miestas dovanoja vilniečiams beveik 20 išskirtinių renginių, tarp kurių – tiek tradiciniai, tiek nauji akcentai. Pirmą kartą Kalėdų miestelis įsikurs Katedros aikštėje. Taip pat,  prisiminę, kokia populiari buvo prieš du metus rodyta 3D pasaka ir ją pažiūrėjo apie 200 tūkst. žmonių, šiemet vėl Arkikatedros siena taps didžiuliu ekranu. Visiems linkiu šypsenų ir geros nuotaikos ne tik per šventes, bet ir kasdien“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Lapkričio 30 d. 12 val. Rotušės aikštėje nušvis įžiebta Kalėdų eglutė, o greta jos įsikūrusi tradicinė Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė siūlys airiškos kavos, karšto vokiško vyno, šviežių prancūziškų raguolių ir kitų pasaulio šalių kalėdinių gardėsių. Čia bus galima įsigyti Lietuvoje reziduojančių ambasadorių žmonų, ambasadų darbuotojų bei visuomeninių organizacijų rankomis sukurtų kalėdinių suvenyrų bei puošmenų. Dalyvaus per 500 žmonių iš daugiau nei 40-ies ambasadų bei visuomeninių organizacijų.

Taip pat Rotušės aikštėje lapkričio 30 d. nuo 11 val. startuos šildomas ir elfų vairuojamas Kalėdinis traukinukas, kurį šiemet parėmė ledai „DIONE“. Darbo dienomis traukinukas kursuos kas valandą, savaitgaliais ir švenčių dienomis – kas pusvalandį. Pilies gatve nusileidęs iki Katedros aikštės, traukinukas važiuos visu Gedimino prospektu ir grįš atgal.  Džiaugtis traukinuku vaikai galės iki  sausio 7 d.

Žiemos pramogų mėgėjus pardžiugins Rotušės aikštėje įsikūrusi DNB ledo čiuožykla, kuri bus atidaryta taip pat šį šeštadienį nuo 12 val.  Čia, skambant muzikai, bus galima čiuožinėti nuo 11 iki 22 val. iki vasario 1 dienos.

Visi keliai lapkričio 30 dienos pavakare ves į pagrindinės Vilniaus ir visos Lietuvos Kalėdinės eglės įžiebimo renginį Katedros aikštėje. Čia 17 val. susirinkusiuosius sveikins Kalėdų senelis, prie kurio šiais tarmių metais prisijungs jo pasiuntiniai Lietuvos regionuose – Aukštaitijoje, Žemaitijoje, Dzūkijoje ir Suvalkijoje, koncertuos „Tele Bim Bam” kompanija, pasirodys  ugnies atlikėjų trupė „Ugnies valdovai“, o vakarą karūnuos šventinių fejerverkų reginys, įžiebsiantis ir pagrindinę Lietuvos Kalėdų eglę, ir šventinį miesto apšvietimą.

„Kalėdų sostinėje 2013” renginių gausa gruodžio mėnesį pasipildys pačiais didžiausiais renginiais: kalėdinis miestelis pirmą kartą įsikurs Katedros aikštėje ir šurmuliuos nuo gruodžio 5 iki 30 dienos.  Net 30  šventinių namukų, pastatytų ir papuoštų jaukiame „Kalėdų miestelyje su Paulig”, sukurs išskirtinę kalėdinę atmosferą – čia bus galima įsigyti  kalėdinių dovanų draugams ir artimiesiems – keramikos, stiklo, juvelyrikos, kulinarijos bei kitų amatų darbų.

Pagrindinis renginys, be kurio neįsivaizduojamos Kalėdos Vilniuje,  – nauja stebuklinga „3D Kalėdų pasaka“, kuri šiemet sugrįžta ant Arkikatedros pastato. Milžiniška šio reikšmingo statinio siena taps naujos kalėdinės pasakos ekranu. Trijų dimensijų Kalėdų pasakoje bus ir magiško veiksmo, ir įspūdingų vizualinių efektų, ir šventiškų pokštų, o pasakos herojais taps visiems gerai žinomi personažai. Vilniaus istorijos fragmentai persipins su kalėdine tematika, tautosaka ir dabartimi. Stebuklingą reginį bus galima nemokamai žiūrėti Katedros aikštėje gruodžio 25–30 dienomis, po tris kartus vakarais: 17, 18.15 ir 20 val.

Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami puoštis savo namus, balkonus, aplinką įstaigas, mokyklas ir iki gruodžio 17 d. dalyvauti gražiausiai papuoštos vietos „Už geriausią kalėdinę nuotaiką” konkurse. Kiekvieno žmogaus ar bendrovės fantazija, puošiant namus, gatves, pastatus ar biurus, neliks nepastebėta. Komisija, kurią sudarys dailininkai ir architektai, vertins ne tik didelius projektus, bet ir mažas iniciatyvas, kuriančias šventinį miesto veidą. Konkurso nugalėtojus apdovanos ir aplankys Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top