Garso ir judesio performansas MA

2013 m. gruodžio 18 d. (trečiadienį) – 19.00 val. Piano.lt koncertų salėje (Trakų g. 9/Kėdainių g. 1), šokio teatras comma8 pristatys garso ir judesio performansą MA. Renginys nemokamas.

MA – tai nėra iš anksto sugalvota muzikinė ir choreografinė kompozicija, o verčiau netikėta garso ir judesio improvizacija, vienas nuo kito neatsiejamas muzikinis ir choreografinis veiksmas vystomas atsisakius linijinės laiko struktūros.

Specialių technologijų pagalba garsas atsiranda ir kinta dėl erdvinių pokyčių: improvizacijos metu šokėjos judesiai užfiksuojami sensorinės kameros jutikliais ir paverčiami į skaitmeninį signalą, kuris automatiškai sukuria garsą atsižvelgdamas į kuriamus judesius. Šokėjos kūnas tampa tarpininku, kuriame susitinka laikas ir erdvė. Praradęs fiksuotą trukmę, kūrinys nebėra tradiciškai stumiamas “iš kairės į dešinę”, iš praeities link ateities. Jis tiesiog – vyksta.

Melodinė plėtotė čia yra visiškai nenuspėjama. MA nori sugluminti operatyviąją žmogaus atmintį, kuri leidžia užčiuopti logišką atskirų garsų tarpusavio santykį, išsaugodama ką tik įvykusį garsą bei inerciškai numatydama įvyksiantį. Kūrinio tempas, dinamika ir kompozicija pranyksta dabarties momente, garsas vietoj pasiskirstymo kūrinio trukmėje persikelia į erdvę.

Garso dizainerė Eglė Matuzonytė

Šokėja choreografė Rūta Butkus
Kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė
Šviesų dailininkas Vilius Vilutis

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top