„Skalvijos“ kino centro repertuaras (gruodžio 20-26 d.)

„Skalvijos“ kino centro repertuaras (gruodžio 20-26 d.)

„Aš tuoj grįšiu“

„Elle s‘en va“

Rež. Emmanuelle Bercot

Vaid. Catherine Deneuve, Nemo Schiffman, Camille, Claude Gensac

(drama, Prancūzija, 2013, pranc. k., liet. subt., 1.56)

20 d. – 18.50, 21 d. – 20.40, 22 d. – 18 val., 23 d. – 16.10, 26 d. – 16.30

Kažkada buvusi „Mis Bretanė“, dabar brandi, bet vis dar graži moteris Betė šeimininkauja savam restorane. Tačiau vieną šventadienį baigiasi cigaretės ir jai reikia žūtbūt kažkur jų gauti. (Savaitgaliais Prancūzijoje tai problema.) Ji sėda į mašiną ir leidžiasi į kelionę, norėdama tik vieno – kad kas nors pavaišintų cigarete. Po dukros skambučio paaiškėja, kad jos pakeleiviu taps vienuolikmetis anūkas, kurio ji dar nėra mačiusi. Kelionė cigarečių nulemia svarbius gyvenimo apmąstymus. Betė vėl ima svajoti apie meilę, apie šeimą, kuri būtų kartu. Moteris įtiki, kad kelionės pabaigoje tos svajonės pradės pildytis.

„Šio filmo kaltininkė yra Catherine Deneuve. Norėjau su ja dirbti, ją filmuoti, jai rašyti. Tai moteris, kurią svajojame turėti kaip mamą, sesę, dukrą ar mylimąją. Catherine Deneuve yra tarsi moters absoliutas“, – sako filmo režisierė Emmanuelle Bercot. (N-7)

„Meilė”

“Amour”

Rež. Michael Haneke

Vaid. Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert, Alexandre Tharaud

(drama, Prancūzija, Vokietija, Austrija, 2012, pranc. k., liet. subt., 2.05)

20 d. – 21 val., 21 d. – 18.20, 22 d. – 15.40, 23 d. – 18.20, 26 d. – 18.40

Filmo herojai Žoržas ir Ana – pagyvenusi muzikantų pora, ramiai leidžianti savo gyvenimą prabangiame Paryžiaus bute, knygų apsupty, o vakarais lankanti koncertus. Vieną rytą prie pusryčių stalo Aną ištinka priepuolis. Nuo tos akimirkos sutuoktinių gyvenimo ritmas pakinta. Prasideda ilgas ir kankinantis meilės išbandymas.
„Kūriau šį filmą ne todėl, kad norėjau nagrinėti svarbią temą, nors tema, žinoma, tikrai svarbi. Filmus kuriu todėl, kad mane paveikia kokia nors situacija, noriu ją apmąstyti. Aš visada stengiuosi žiūrėti tiesiai mane kamuojančiai problemai į akis“, – sako šiemet 70 metų sulaukęs režisierius Michaelis Haneke.

Kanų kino festivalyje filmas buvo apdovanotas „Auksine palmės šakele“. (N-16)

„Lorė“

„Lore“

Rež. Cate Shortland

Vaid. Saskia Rosendahl, Kai Malina, Nele Trebs, Ursina Lardi, Hans-Jochen Wagner, Mika Seidel

(drama, Australija, Vokietija, Jungtinė Karalystė, 2012, vok. k., angl., liet. subt. 1.49)

22 d. – 20.20, 23 d. – 14 val. (seansas senjorams), 23 d. – 20.50, 26 d. – 21 val.

1945-ieji, baigiantis karui Vokietijoje, grupelė vaikų išsiruošia į kelionę per nusiaubtą šalį. Jie nori pasiekti savo močiutę, gyvenančią už 900 km į šiaurę. Vyriausiajai Lorei tenka pasirūpinti keturiais jaunesniaisiais broliais ir seserimis, kai jų tėvai, buvę naciai, paimami į nelaisvę. Susipažinus su paslaptingu jaunu pabėgėliu žydu Tomasu, Lorę kankina prieštaringi – neapykantos ir geismo jausmai. Ją kausto baimė, tačiau norint išgyventi, Lorė privalo pasitikėti žmogumi, kurį tarsi turėtų laikyti savo priešu.
Filmas 2012 m. Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje sulaukė Žiūrovų simpatijų apdovanojimo,
„Bronzinio arklio“ Stokholmo kino festivalyje už geriausią filmą, geriausios aktorės vaidmenį, geriausią operatoriaus darbą ir geriausią muziką bei Kritikų įvertinimo Hamburgo kino festivalyje. (N-16)

ARTscape. Jaunasis Europos kinas

„Estiški grybavimo ypatumai“

„Seenelkaik“

Rež. Toomas Hussar

Vaid. Raivo E. Tamm, Elina Reinold, Juhan Ulfsak, Ullar Saaremae

(komiška drama, Estija, 2012, estų k., liet. subt., 1.33)

20 d. – 17 val.

Politikas Adu su žmona išsiruošia grybauti kaip tik tą dieną, kai vyrui paskambina žurnalistas, kuris įtaria politiką korupcija. Visai atsitiktinai sutuoktiniai susipažįsta su autostopu keliaujančia roko žvaigžde Zaku. Adu, pamatęs, kad žmona pasirinko vietą, pilną grybautojų, užsimano paieškoti ramesnės vietelės. Tačiau giria, į kurią jie atkeliauja, pasirodo, ne tokia jau svetinga, o kelio iš jos rasti neįmanoma… (N-13)

„Apie sraiges ir žmones“

„Despre oameni si melci“

Rež. Tudor Giurgiu

Vaid. Dorel Visan, Jean-Francois Stevenin, Robinson Stevenin

(komiška drama, Rumunija, Prancūzija, 2012, rumunų k., liet. subt., 1.34)

21 d. – 16.30

1992-ieji. Kai visa Rumunija džiaugiasi išskirtinėmis Michaelo Jacksono gastrolėmis, mažame miestelyje įsikūrusiai valstybinei automobilių gamyklai ramybės neduoda gresiantis bankrotas. Sklando gandai, kad per artimiausią savaitę gamykla neišvengs privatizavimo. Tačiau paprasti darbininkai nė nenutuokia, kad valdininkai užsidirbs iš pelningo sandorio su Prancūzijos verslininkais (tėvu ir sūnumi), o daugiau nei tūkstantis vyrų liks gatvėje be jokių socialinių garantijų. Derybų užbaigti atvykęs duetas nupirktame pastate atidarys sraigių veisimo fermą ir konservavimo fabriką. Darbininkų profsąjungos lyderis Georgas nesiruošia lengvai susitaikyti su gresiančiu nedarbu. Jis sugalvoja beprotišką planą: visi bendradarbiai susivienys, nuvyks į sostinę ir parduos savo spermą naujai atidarytam Bukarešto spermos bankui. (N-16)

Įėjimas nemokamas.

Ciklas „Karlsono kinas“

„Didysis lokys“

„Den kæmpestore bjørn“

Rež. Esben Toft Jacobsen

(animacija, Danija, 2011, liet. įgars., 1.13)

21 d. – 15 val., 22 d. – 13 val., 26 d. – 15 val.

Jonatano senelis gyvena prie didžiulės girios. Joje knibždėte knibžda įvairiausių pasakiškų gyvūnų ir būtybių. Vienuolikmetis Jonatanas vasarodavo pas senelį vienas, bet šįkart drauge atvažiuoja ir mažoji sesutė Sofija. Atostogauti su ja tikra kankynė, todėl Jonatanas slapstosi kaip išmano. Vieną dieną berniukui pasiseka atsikratyti sesers… rimčiau, negu norėjo. Sofiją pagrobia milžiniškas tūkstantmetis lokys. Vaikas leidžiasi gilyn į mišką gelbėti sesutės, o kelyje jam tenka susidurti su įvairiausiais miško gyventojais.

Vaikams nuo 7 m.

Praktinis užsiėmimas po filmo „Didysis lokys“

22 d. – 14.30

Po filmo „Didysis lokys“ peržiūros žiūrovus pakviesime į kelionę po pasakų ir mitų pasaulį. Vaikai aiškinsis, kokie tai pasakojimai, ką jie mums duoda, taip pat kartu skaitys ir vizualinėmis priemonėmis kurs savo pasaką.

Praktinis užsiėmimas vyks iškart po filmo „Didysis lokys“ peržiūros. Užsiėmimo trukmė – 1 val. Į filmą ir užsiėmimą kviečiame vaikus nuo 8 m.

Kino bilieto ir praktinio užsiėmimo kaina vaikui – 12 Lt.

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top