„Instrumenti“ nesistengia įtilpti į rėmus

Kalbino: Živilė Maldeikytė

Nuotrauka: organizatorių archyvo

Muzikos profesionalų ir mėgėjų liaupsinamas latvių duetas „Instrumenti“ žengia į naują karjeros etapą. Sausio 17 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, grupė pristatys savo antrąjį studijinį albumą „Procrastination“. Kalbamės su dueto nariais Shipsi ir Reynsi.

 

– Ką tik išleidote antrą studijinį albumą „Procrastination“. Kuo jis skiriasi nuo pirmojo albumo TRU?

Shipsi: – Dabar mūsų muzika skamba šiek tiek kitaip, bet aš nepasakyčiau, kad mes priėmėme sprendimą ką nors pakeisti konkrečiai. Tai tiesiog nutinka kiekvienam gyvam organizmui. Pirmas albumas buvo tarsi teisingos krypties paieškos, o dabar mes labiau sutelkėme dėmesį į garsus, spalvas ir istorijas, kurias tikrai mėgstame, ir mūsų antrasis albumas iš tiesų pilnas muzikos, kurią patys mylime.

– „Procrastination“ pristatėte šešiais anšlaginiais pasirodymais Rygoje kartu su pučiamųjų partija ir specialiomis dekoracijomos. Kuo žadate nustebinti savo gerbėjus Vilniuje?

Reynsi: Aš tikrai tikiu, kad žmonės, kurie ateis pamatyti pasirodymo, pamirš savo kasdienius rūpesčius. Mes pakviesime publiką prisijungti prie mūsų šviesų ir šešėlių už veidrodžių pasaulio. Ir taip – be abejo, ant scenos bus daugiau muzikantų nei mes dviese.

– Ko patys tikitės iš koncerto Vilniuje?

Shipsi ir Reynsi: Tai žada būti geriausias dalykas, kuri atsivešime su savimi į Lietuvą. Naujasis gyvas „Procrastination“ šou Rygoje pasisekė puikiai ir mes esame tikri, kad Vilniuje įvyks dar didesnis sujudimas.

– Jūsų dainos neapsiriboja vienu stiliumi, jos varijuoja nuo indie-pop iki experimental electro, kartais net iki devintojo dešimtmečio disko stiliaus ar choralų. Iš kur semiatės tiek išradingumo?

Shipsi ir Reynsi: Mes tiesiog mėgstame plačią elementų skalę muzikoje. Mes neapsibrėžiame žanro, į kurį norėtume tilpti, ir tikimės, kad tai niekada nenutiks. Muzika neturi ribų – tai yra žinia ir vibracijos, atsirandančios žmogaus viduje. Ir nesvarbu, koks dažnis pertvarko tavo molekules, – tai idėja, kuri yra virš fizikos.

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top