Fotofestivalyje SNAP – garsus fotografas iš Slovėnijos Samo Vidic

17 pranešėjų, 20 paskaitų ir seminarų, Jurgio Didžiulio ir Ericos Jennings video klipo filmavimas, fotokonkurso apdovanojimai bei milžiniskos nuolaidos fototechnikai. Visa tai didžiausiame fotografijos renginyje šeimai, kovo antrą diena, Litexpo.

SNAP paskaitose svečias iš Slovėnijos  – nuolatinis „Red Bull Content Pool“ fotografas  Samo Vidic.

Šis fotografas specializuojasi sporto srityje, praeitais metais tapo „Red Bull Illume Image Quest 2013“ laureatu. Tikriausiai nėra nė vienos sporto šakos, kurios jis nebūtų nupaveikslavęs. Interviu kalbamės, kaip Samo Vidic atrado sporto fotografiją:

–Kada supratai, kad fotografija bus pagrindinė veikla Tavo gyvenime?

Iš tiesų, tai įvyko palaipsniui. Kai man buvo 23-eji metai, suvokiau, kad mano tikslas yra tapti šios srities profesionalu. Nuo tada pradėjau to siekti ir fotografija tapo mano gyvenimu.

–Kaip prasidėjo tavo karjera?

Tam, kad atrasčiau sritį, kurioje esu geriausias, išbandžiau įvairiausius fotografijos žanrus. Labiausiai mane įtraukė reportažinė fotografija. Natūraliai pasirinkau ne, pavyzdžiui, aktualijų fiksavimą, o sporto fotografiją, kurioje kiekviena akimirka neįkainojama ir nėra jokios monotonijos. Tai yra veikla, į kurią aš įdedu visą savo širdį.

–Bet kodėl sporto sritis, o ne mados, kelionių?

Niekas nevyksta atsitiktinai. Kadangi nuo mažens aktyviai sportavau, negaliu būti vienoje vietoje ilgiau nei kelias valandas, dėl to fotografuoti studijoje būtų kančia. Be to, tai yra sritis, kurią aš jaučiu savo vidumi ir galiu atrasti savitų kampų. Žinoma, tai yra man priimtina, nes nuolat noriu keliauti, būti įvykių centre ir justi adrenaliną.

–Ką nufotografuoti būtų Tavo svajonė?

Dažnai galvoju, kokia fotografija tai galėtų būti, bet taip ir nesugalvoju. Manau, tai atsitiks savaime ir svajonių nuotraukos nereikės kurti dirbtinai ar režisuoti.

–Dirbi tokioje srityje, kurioje surežisuoti kadrą būtų neįmanoma. Kokius privalumus darbuojantis su „Red Bull” komanda galėtum išskirti?

Tai yra geriausias darbas pasaulyje. Tik dirbdamas čia galiu fotografuoti skirtingas sporto šakas, jų atstovus visame pasaulyje. O tai yra galimybė ne tik nuolat apsilankyti naujose šalyse, bet ir sutikti vieną už kitą įdomesnius žmones.

Fotofestivalis SNAP vyks: 2014 m. kovo 2 d., 10.00-18.00 val., Lietuvos  parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje.

Daugiau informacijos: www.snap.lt

Bilietus platina: Ticketpro (deti logo), www.ticketpro.lt

 

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top