Serialai smalsiems žiūrovams

“National Geographic Channel” ir “FOX” pavasarį pasitinka dvejomis dėmesio vertomis premjeromis – dokumentiniu serialu „Kosmosas: erdvės ir laiko odisėja“ ir televizijos filmu “Da Vinčio demonai” apie genialųjį menininką ir mokslininką Leonardo Da Vinci.

„Kosmosas: erdvės ir laiko odisėja“

1980 m. pasaulį sužavėjo savo laikmetį pralenkęs serialas „Kosmosas: asmeninė kelionė“ (angl. Cosmos: a Personal Voyage) su tuometine astronomijos žvaigžde ir mokslo populiarintoju Carlu Saganu priešaky. Tai buvo visų laikų žiūrimiausias serialas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Praėjus daugiau nei trims dešimtmečiams „National Geographic Channel“ pristato 13 dalių dokumentinį serialą, pratęsiantį nepakartojamą kelionę į svaiginantį žinojimą – „Kosmosas: erdvės ir laiko odisėja“ (angl. Cosmos: a Spacetime Odyssey). Laidos vedėjas, žinomas astrofizikas Neilas deGrasse Tysonas sudėtingiausias mokslines koncepcijas pristatys nepaprastai aiškiai, apjungdamas skepticizmą ir nuostabą, griežtus mokslo dėsnius ir emocijas, kurias sukels pritrenkiantys begalinės visatos vaizdai ir savo laikinumo suvokimas.

„Kosmosas“ – tai transcendentinė patirtis, kuri paaiškins tikrąją mokslo kilmę, padės pajusti jo dvasią ir suprasti nepaneigiamą poveikį kiekvienam iš mūsų.

Premjera per „National Geographic Channel“ kovo 10 d., 18 val. Lietuvos laiku.

„Da Vinčio demonai”

Leonardas da Vinčis buvo ne tik didis menininkas, bet ir genialus mokslininkas, inžinierius. Savo neeilinį intelektą demonstravo tuo, kad kai kuriose srityse šimtmečiais pralenkdavo tuometinį žinių lygį. Daug pasaulio mokslininkų atidžiai studijavo šio fenomenalaus žmogaus biografiją bei veiklą, tačiau ir entuziastingiausias tų tyrėjų Kenetas Klarkas pripažino, jog „Leonardo da Vinčio gyvenimas – tai didelis, dar neišspręstas galvosūkis; apie jį dar reikia daug sužinoti. O tam reikalinga nepaprasta erudicija“.

Dėl šios priežasties nenuostabu, kad pernai metais pasirodęs istorinės fantastikos serialas „Da Vinčio demonai” (angl. Da Vinci’s Demons) spėjo greitai išpopuliarėti visame pasaulyje. 2013 m. buvo pristatytas 1-as šio serialo sezonas, o 2-ojo sezono serijas žiūrovai galės išvysti jau kovo 28 d. FOX kanalu.

Intelektualus, įtraukiantis istorinės fantastikos serialas „Da Vinčio demonai” pasakoja apie Leonardo Da Vinči kūrybą jo ankstyvajame gyvenimo etape. 1-ąjame sezone atskleidžiama dar niekam nepasakota Leonardo Da Vinči istorija, kaip 25-metis menininkas tapo Renesanso Florencijos genijumi. 2-asis sezonas – kur kas tamsesnis. Da Vinči pradeda didvyrišką gyvenimo kelionę, kuri priverčia iš naujo įvertinti viską, ką žinojo apie savo pasaulį ir jo istoriją.

Premjera per FOX kanalą kovo 28 d., 20 val. Lietuvos laiku.

 

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top