Pasiklydę Tvin Pikse

Šį numerį ne šiaip sau dedikuojame Davido Lyncho ir Marko Frosto gūdžiais 1990-aisiais sukurtam draminės mistikos serialui „Twin Peaks“ (pas mus jis vadinamas „Tvin Pikso miesteliu“). Tam turime mažiausiai dvi priežastis.

Ar pamenate, kaip nužudytoji Tvin Pikso gyventoja Lora apsireiškė agentui Deilui Kuperiui raudonojoje menėje ir mįslingai užsiminė: „I’ll see you again in 25 years“ („Pasimatysime po 25-erių metų“, – angl.). Šiai datai sparčiai artėjant (filmo gerbėjų skaičiavimu, Loros ir Deilo pasimatymas turėtų įvykti kovo 25-ąją), pasigirdo kalbų, kad visomis prasmėmis legendinis serialas turės tęsinį. Mes nieko nepainiojame – nors serialas pradėtas rodyti 1990 m., jo veiksmas serialo kūrėjų sumanymu vyksta 1989 m. „Tvin Pikso miestelio“ tęsinio galimybėmis, lemtingomis datomis ir tuo, kodėl žodis „tvinpiksas“ mūsų kalboje tapo norminis, domėjosi mūsų bendraautoris Paulius Andriuškevičius.

Turime ir dar vieną lemtingą sutapimą – kaip tik kovo 23 d. į Lietuvą atvyksta… Ne, ne Lora ir ne ją vaidinusi aktorė Sheryl Lee, o JAV dainininkė Chrysta Bell. Kuo ji susijusi su Tvin Piksu? Ogi tuo, kad glaudžiai bendrauja su genialiuoju kultinio serialo režisieriumi D.Lynchu. Pokalbį su kūrėjo mūza specialiai „37O“ pertransliavo „Lofto“, kuriame Ch.Bell koncertuos, atstovė Inga Norke.

Na, o labiausiai didžiuojamės ir džiaugiamės tvinpiksišku viršeliu, kuris pagamintas ne bet kur, o toje pačioje Amerikoje. Mums jį padovanojo amerikiečių fotomenininkė Hana Haley (hanahaley.com), kuriai taip pat nesvetima tvinpiksiškoji estetika.

Nors mistiškasis Tvin Piksas labai vilioja, negalime pamiršti ir realaus pasaulio, kur žmonės miršta iš tiesų, o ne režisierių fantazijose. Ant karo su agresyviai nusiteikusia Rusija slenksčio atsidūrusią ir ką tik Euromaidane nukraujavusią Ukrainą mes palaikome savaip – mūsų dizaino specialistė Sandra Kliukaitė pasidomėjo ukrainiečių mada ir rubrikoje „Daiktų anatomija“ išnarstė pačius pačiausius Ukrainos daiktų bei drabužių dizainerius.

Taip pat šiame numeryje rasite interviu su režisieriumi Miku Žukausku ir parodų kuratore Monika Lipšic, „Golden Parazyth“ nuotraukų retrospektyvą bei tradicines knygų, spektaklių, muzikos albumų, filmų ir parodų recenzijas bei apžvalgas. Gero skaitymo ir šilto, kūrybingo pavasario!

Apie autorių

Redaktorė arba tas žmogus, kurio žodis čia paskutinis.

Straipsniai : 84

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top