Alisos stebuklų lentynoje Nr. 58

Rašė Sandra Kliukaitė

Asfaltas vėsta, grįžtame į miestą. Daugiau betono, daugiau metalo, daugiau benzino kvapo. Miesto architektūra susimaišiusi su žmonėmis. Urbanistika, kurią pratęsia mūsų kasdien nešiojami daiktai. Cemento juvelyrika, telpanti tarp pirštų, kultiniai marškinėliai su gatvės mados ikonomis, industrinis varžtelis boltas ir aštri juvelyrika senamiesčio deivėms ir dievams bei interneto paranojos įkvėpta drabužių kolekcija, padedanti užsimaskuoti mieste, lyg tikras miesto kamufliažas.

1 Cemento juvelyri ka „CELSIUS 273“

LIETUVA

Diz. Gerda Liudvinavičiūtė

FB: CELSIUS 273

–273 °C. Temperatūra, kurią pasiekus, išnyksta bet kokia gyvybės forma. Tyla ir amžinybė. Be vandens, be menkiausios egzistencijos užuomazgos. Sterili būsena, neturinti laiko, minčių, bet kruopščiai sauganti savyje slapčiausias visatos paslaptis ir įkvepianti kurti miestų utopijas. „CELSIUS 273“ – tarp betoninių gatvių ir žmonėse besiveržiančių ugnikalnių sukurti miestų eskizai, telpantys tarp pirštų. Daug laipsnių, cemento ir dar keleto slaptų ingredientų juvelyrika – tai miestų architektūra, telpanti delne.

Vaido Jokubausko nuotr.

 

Aštri juvelyri ka „NO MORE“

LIETUVA Diz. NO MORE

www.nomoreaccessories.com

Aštri juvelyrika nuodėmingiems žmonėms, senamiesčio deivėms ir dievams. Vamzdžiai ant pirštų, išlieti iš šalto sidabro. Kryžius, kuris neapsaugos nuo pragaro velnių, bet velniškai gerai atrodys. Iš naujo nubrėžtas sidabrinis Bermudų trikampis, toks pats pavojingas ir paslaptingas, tik dabar ant krūtinės. Prancūziška porelė auskarų. Su tokiais trofėjais miestas tavo. Jokio drovumo, nes NO MORE juvelyrika seksualumą perkėlė į kitą lygį.

NO MORE nuotr.

 

 

Drabužių kolekcija „Data-Paranoia“

LIETUVA

Diz. Ugnė Martinaitytė

www.ohmy.lt

Technologijos. Ateitis. Privatumas. Baimė. Kameros… Jūs matote jas visur, stebinčias, pasiklausančias, įrašančias. Miestas žino viską apie jus. Internetas žino viską apie jus. Neįmanoma kontroliuoti informacijos. Bet kas gali jumis manipuliuoti. Šalutinis interneto efektas. Norisi ištrinti save. Taip ištinka XXI a. paranoja, tapusi esmine drabužių kolekcijos, skirtos tikriems miesto nomadams, idėja.

OHMY nuotr.

 

Aksesuarai „B URBAN.“

LIETUVA

Diz. Kęstutis Navickas, Arūnas Paulauskas

FB: B Urban.

Nuo sporto iki mados – tik vienas smūgis. Geriausias visų laikų mūsų šalies badmintonininkas Kęstutis Navickas, vos badmintono raketę ir plunksnelę padėjęs į šalį, kartu su verslo partneriu Arūnu Paulausku sukūrė unisex urbanistinio stiliaus aksesuarų liniją „b urban.“ Kelių skirtingų spalvų metalo (juodos, sidabro ir aukso) varžtelis boltas, pakabintas ant odinės virvutės, tapo minimalistiniu pakabuku, dabinančiu tiek vaikinų, tiek merginų drabužius.

Deimantės Dubauskaitės nuotr.

 

3 Marškinėliai „EGYBOY“

LIETUVA / AUSTRALIJA

Diz. Egidijus ir Remigijus Praspaliauskai

www.egy-boy.com

Kultiniai „Egyboy“ marškinėliai su didmiesčių dievais – vokiečių dizaineriu Karlu Lagerfeldu, pankuojančia fašioniste Anna Wintourpunk, fluorescenciniu Andy Warholu, legendiniu dailininku Pablo Picasso ir kitais kultūros veikėjais, įskaitant smurfu virtūsį 2Pac ir Jėzaus statulą, šokinėjančią per virvutę. Gatvės menas ateina su 2017- ųjų kolekcija „Let the beast control your body!“.

„Egyboy“ nuotr.

Apie autorių

Alisos stebuklų lentynos turinio ekspertė

Straipsniai : 48

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top