Mūsų sieloj šiandien šventė

Rašė Jurgita Kviliūnaitė

Lapkričio mėnesį mes, žurnalas „37O“, švenčiame savo pirmąjį gimtadienį. Patikslinsiu – pirmąjį gimtadienį po prisikėlimo (žurnalas atgimė po pusantrų metų pertraukos). Iki priverstinės pauzės žurnalas pasirodė 47 kartus, kitaip tariant, kas mėnesį jis buvo leidžiamas beveik ketverius metus. Tad ant šio numerio didžiuodamiesi rašome skaičių 60 ir švenčiame penktąjį gimtadienį. Tokia mano matematika – atsiprašau, jei suskaičiavau neteisingai, skaičiuoju aš prastai. Bet tai švęsti mums vis tiek nesutrukdys.

Juolab kad švenčiame ne tik gimtadienį, bet ir pergalę. Pergalę prieš laiką, o kažkuria prasme ir prieš laikmetį – kas galėjo pagalvoti, kad šioje skaitmeninėje eroje, kai naujienos internete keičia viena kitą nespėjusios ir ataušti, visuomenei reikalingas popierinis, spaustuvės dažais kvepiantis leidinys, kurioje itin karštų žinių nėra. Karštų pupyčių – irgi. Na, meniškoms fotografijoms apsinuoginusių merginų, kurios kartais atsiranda mūsų puslapiuose, šiai kategorijai nepriskirsi. Beje, tokia nuotrauka lygiai prieš metus kaip tik papuošė mūsų prisikėlimo numerio viršelį, o jos autorius – jaunos kartos fotografas Imantas Selenis.

Prieš metus rašydama redaktoriaus žodį labai jaudinausi – norėjosi teisingai prisistatyti naujiems skaitytojams, o mus jau anksčiau čiupinėjusiems paaiškinti priežastis, kodėl ir kur pradingome. (Neskaičiusiems atgimimo numerio ir naujiems skaitytojams – šiek istorijos: „37O“ anksčiau buvo nemokamas dienraščio „Vilniaus diena“ priedas jaunimui. Nusprendus minėto dienraščio nebeleisti, buvo atsisakyta ir „37O“ leidybos. Dabar tai savarankiškas leidinys, skirtas smalsiems protams.)

Pamenu, prieš metus nuolankiai prašiau visuomenės palaikymo atgimusiam žurnalui – tiek valstybinių institucijų, tiek komercinių organizacijų. Regis, mano prašymą daugelis išgirdo ir dabar galime papiktnaudžiauti gerokai nuvalkiota Friedricho Nietzche‘s fraze „Kas mūsų nenužudo, padaro mus stipresnius“. Bet pirmiausia norisi padėkoti leidėjams, kurie pasitikėjo manimi ir bendraautorių komanda (beje, per metus ji gerokai išaugo) bei neabejojo, kad naujai atgimęs žurnalas bus reikalingas ir skaitytojams, ir reklamdaviams, be kurių nemokamas popierinis žurnalų neturėtų jokių galimybių kas mėnesį pasirodyti kavinėse, baruose, universitetuose, įvairiose kultūrinėse erdvėse. Jį taip pat galima užsiprenumeruoti arba skaityti internete – elektroninę žurnalo versiją galima rasti www.37O.diena.lt.

Atskiros padėkos nusipelno Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, be kurio finansinės paramos žurnalo ateitis taip pat būtų buvusi labai miglota.

Riebų ačiū tariu pirmajai žurnalo vyriausiajai redaktorei Ingai Norkei, taip pat žurnalo kūrybinei komandai, kuri uoliai seka kultūrinius (ir ne tik) įvykius, nuolat siūlo įvairias idėjas ir niekada neužmiega ant laurų, taip pat – atidžioms kalbos redaktorėms.. Ačiū ir konkurentams – gerokai vyresniems už mus meno ir kultūros leidiniams – iš jūsų mokomės, stengiamės neatsilikti, o kartais – ir pralenkti. Juokauju, žinoma.

Džiugu ir tai, kad šis mūsų šventinis numeris pusantro karto storesnis nei tas, kurį išleidome prieš metus. O gruodžio numeris bus storesnis daugiau nei dvigubai!

60-uoju numeriu pažymėtame leidinyje rasite interviu su prieš 22-ejus metus į Lietuvą gyventi atvykusia ir čia sėkmingai įsitvirtinusia dainininke Erica Jennings, ką tik komiksų knygą apie pasaulinę šlovę pelniusį Julių Algirdą Greimą pristačiusia Migle Anušauskaite, „Scanoramos“ ir naujo popkultūrai skirto renginio „Comic Con Baltics“ rengėjais, taip pat knygų, naujų albumų, spektaklių apžvalgas ir kitas temas. Skaitydami mums gimtadienio proga linkėkite sėkmės – jos, kaip ir meilės, niekada nebūna per daug. Iki pasimatymo gruodį!

Apie autorių

Redaktorė arba tas žmogus, kurio žodis čia paskutinis.

Straipsniai : 85

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top