Alisos stebuklų lentynoje Nr. 61

Rašė Sandra Kliukaitė

Turime visą pusnį į Kalėdų dovanas tinkančių pretendentų. Pradžioje kiek netradicinis formatas – receptai, skirti tiesiogine prasme lediniam švenčių stalui, sūrios dovanos iš Druskininkų,  įspūdingo dizaino veidrodis, be kurio Alisos stebuklų lentyna nepatektų į „Veidrodžių karalystę“, unikalus dovanų pakavimo popierius, į kurį netilptų šis veidrodis, bet tilptų retromodernistiniai drabužiai ir miniatiūriniai auskarai, literaliai įkvėpti senų prisiminimų, nes kokia gi metų pabaiga be nostalgiškų šeimos albumų ir sandėliuko relikvijų peržiūrų? O ką tu? Ką per Naujuosius?

Maisto menas „Ledynmetis“

LIETUVA

Diz. Robertas Daskevičius, Vytautas Pupelis, Paulius Orlovas

www.52kartai.lt

Kaip atrodytų mūsų maistas ir virtuvės, jei staiga užslinktų ledynas ir viskas pasidengtų ledu? Tokia tema #38 kartą fantazavo geriausio metų tinklaraščio „52kartai“ autorius Robertas Daskevičius su restorano „Health“ šefu Vytautu Pupeliu ir „Ledo meistrų“ guru. Tai buvo sudėtingiausias ir ilgiausias kartas, kurio proceso metu buvo sušaldyti ne šiaip produktai, o restoraniniai patiekalai: rūkyto šamo salotos, anties krūtinėlė su vaisių džemu, žaliasis kokteilis ir šokolado desertas su aviečių padažu. Jei norėsite pasigaminti tai namie – visus receptus rasite „52 kartų“ tinklaraštyje.

Roberto Daskevičiaus nuotr.

 

Drabužių kolekcija „D.efect AW17“

LIETUVA

Diz. Eglė Žiemytė

www.defectonline.com

Tai kolekcija, kuri rimtai norėtų būti pakabinta bet kurioje spintoje, o ją įkvėpė dizainerės Eglės Žiemytės mamos jaunystės nuotrauka iš Laisvės alėjos. Retromodernistines 7-ojo dešimtmečio Lietuvos madas dizainerė transformavo į naują klasikinį kelnių ir švarko kostiumą, vyriško stiliaus paltus, šilko sukneles ir palaidines, žiemiškus stambaus mezgimo megztinius, masyvius dirbtinio kailio kailinius, plačias kelnes. Be to, fotosesijai pasirinkta legendinio Aklųjų kombinato valgykla – kas tai yra, žino, ko gero, visi gimę sovietiniame Kaune.

Pauliaus Zaborskio nuotr.

 

Auskarai-raidės „Tiny Treat“

LIETUVA

Diz. Deimantė Litvinaitė

www.tadamdesign.com

Kai žiemą saulės mažiau, kūno temperatūrą galima kelti iš vidaus. Vienoje ausyje – auksinė širdis, kitoje – gražiausio vardo raidė. Tai trečioji „Tadam! Design“ kolekcija, tęsianti nostalgiškų gomurio malonumų koncepciją juvelyrikoje, ir šį kartą pasipildžiusi auskarais-raidėmis. Lakoniško dizaino, modernių formų, mažų detalių papuošalai nugula ant kūno kaip ypatingų akimirkų, brangių emocijų, šiltų prisiminimų ženklai, kad ir pirmos praėjusios meilės prisiminimai.

Monikos Penkutės nuotr.

 

Lauktuvės iš Druskininkų „My Little SPA“

LIETUVA

Diz. Valerija Žilėnienė, Irmantas Savulionis, Gintarė Ribikauskaitė

www.mylittlespa.lt

Magnetukus palikite diletantams, turime autentiškų dovanų iš Druskininkų, kurios tiks ne tik per Kalėdas, bet ir bet kuriuo paros metu. „Étiquette“ dizainerių sukurtos dėžutės viduje slepiasi purvas, pušys ir druska, tiksliau, muilas su sapropeliu – gydomuoju purvu tiesiai iš Gervinio ežero dugno, autentiškas pušų kremas, SPA žvakė ramioms mintims ir druskos burbulas voniai iš šaltinių druskos, atsiradusios iš kunigaikštienės ašarų, priverktų jai gedint nuskendusio mylimojo (anot legendos). Viskas iš krašto, kur laikas lėtesnis, jausmai tikresni.

Beno Navanglausko, Andriaus Penkausko nuotr.

 

Veidrodis „MUDU“

LIETUVA

Diz. Povilas Žakauskas, Povilas Daugis („HEIMA architects“)

www.heima.lt

Alisa tikrai būtų išlipusi iš savo Veidrodžių karalystės, jei būtų žinojus, kokį įstabų veidrodį užkėlėme ant lentynos. Veidrodinė skulptūra, sugriovusi mitą, kad veidrodis tėra plokščias sienos aksesuaras, kartais dar ir pasakantis, kas pasaulyje gražiausias… „Mudu“ yra lyg 3D, jį galima apžvelgti iš visų pusių, nes jis neturi savo vadinamosios blogosios pusės. Iš koriano akmens Kaune gimęs veidrodis susuko galvą ir Niujorko „MoMA“ muziejuje vykusių dizaino apdovanojimų „NYCxDESIGN 2017“ komisijai, kurie veidrodžio kūrėjams įteikė dizaino „oskarą“.

Igno Maldžiūno nuotr.

 

Dovanų pakavimo popierius „Wrapping foto“

LIETUVA

Diz. Martynas Kazimierėnas

www.march.lt

Manote, neįmanoma suvynioti dovanų į eglės šakas, marmurą ar jūros bangas? Tai aišku, kad įmanoma. MARCH dizaino studijoje sukurtas fotorealistinis popierius – tai tapetai dovanoms ir alternatyva klišėms: banaliomis gėlytėmis, širdelėmis ar meškiukais tedžiais numargintai dovanų pakavimo materijai. Juk unikalios dovanos nusipelnė būti supakuotos unikaliai.

Dariaus Petrulaičio nuotr.

Apie autorių

Alisos stebuklų lentynos turinio ekspertė

Straipsniai : 48

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top