Jau įsivaizduoju, kaip pagal „Parov Stelar Band“ elektroninio svingo ritmus tryps menų fabrike “Loftas” susirinkę balandžio balandžio 8-ąją. Be to, su Parovu, vienu gabiausių Europos prodiuserių šiandien, į Vilnių atvažiuoja dar 9 žmonės. Bus tiek džiazų, kad maža nepasirodys – žada “Lofto” šeimininkai Viktoras ir Živilė Diawaros.
Parovas Stelaras kilęs iš Linzo, Austrijoje, vedęs kol kas ne itin sėkmingą dainininkę Lilją Bloom, auginantis penkias kates ir vieną muzikinį leiblą pavadinimu “Etage Noir Recordings”.
Į Lietuvą jis atsiveža klubinį savo muzikos variantą, tačiau patikina, kad kuria ir tiems, kurie nesitūsina, o daug vairuoja, tvarkosi namuose, gamina ir pan. Šiaip jau vyrukas produktyvus – kaip nauji metai, taip nauji albumai, EP, singlai. O lentelė “IŠPARDUOTA” prie įėjimo kabo beveik prieš visus grupės renginius ar tai būtų Maskva, ar Niujorkas, ar Atėnai.
Poną Stelarą “37O” pavyko pagauti po muzikinio įvykio Bucharešte. Taigi išskirtiniame interviu prieš pat atvykdamas čia, į Vilnių, jis sutiko pasikalbėti.
Sveikas Parovai, tai pirmas kartas Lietuvoje… Vadybininkas, matyt, liepė važiuoti čia. Tačiau vis tiek paklausiu – ar ką nors žinai apie šią šalį?
(juokiasi) Jei nuoširdžiai… nelabai… tačiau viešnagės metu tikrai esu suinteresuotas sužinoti kuo daugiau apie šalį ir jos gyventojus. Tikiuosi užteks laiko pasivaikščiojimui ir kavos puodeliui senamiestyje.
Ar norėtum čia pamatyti kažką ypatingo (daug kas iš atvykėlių pirmiausia prašosi vedami, pavyzdžiui, į KGB muziejų)?
Neee, man visuomet įdomiausias yra miesto kasdieninis gyvenimas. Gastroliuodamas nematau prasmės apeiti visų turistinių vietų. Užtenka pajausti tikrą miesto ritmą, t.y. pabendrauti su vietiniais gyventojais.
Žmones čia tikrai pažinsi. Lofto šeimininkai, kuriame su grupe koncertuosit, ypatingi. Visi atvykstantys muzikantai lieka sužavėti jų svetingumu.
(!!!)
Sako, kūrėją pažinsi iš jo aplinkos. Kaip atrodo tavo namai?
Prieš metus nusipirkau seną ūkininkų namą netoli Linzo. Restauravau jį nuo pagrindų – dabar ten ir gyvenu, kartu su žmona Lilja Bloom ir penkiom mūsų katėm. Ai, ir būtina paminėti – mūsų kaimynai nuostabūs. Namuose turiu daug erdvės sau ir nekuklų lopinėlį gamtos. Pirmasis aukštas – darbo kambariai ir studija, antrajame verda asmeninis gyvenimas.
Sako, kad austrai ypatingi pedantai – viskas nuo šaligatvių iki gyvatvorių iki virtuvės stalviršių yra išlaižyta iki negalėjimo. Ar tu irgi toks?
(juokiasi) Tiesa pasakius, nežinojau to. Tikriausiai sąžiningiausia būtų paklausti Liljos Bloom. O ji pasakytų – nesu pedantas ar itin tvarkinga asmenybė.
Gyveni šalia Linzo, o ir Linzas nedidukas – ar niekad nekilo noras emigruoti (Lietuvoje ši tema tarp talentingų žmonių itin populiari, bet ir jautri)?
Turiu namus ir Palmoje de Maljorkoje… Tačiau kai tenka tiek daug keliauti su grupe – negaliu sulaukti, kai grįšiu į savo namus, atsipalaiduosiu ir vėl nusileisiu ant žemės. Tiesa, kartais (t.y. kartą per mėnesį) pabėgti į Ispaniją šilumos irgi labai patinka.
Ar prisimeni save dešimtajame praeito amžiaus dešimtmetyje?
Tas laikas buvo puikus – visi grojo tikromis plokštelėmis. Buvau entuziastas ir naujokas visame tame muzikos versle. Tikrai negalvojau, kad mano muzika kada nors taip išpopuliarės. Tačiau net ir tada daug svajojau bei turėjau prisikūręs ateities vizijų. Tuo metu nustojau klausyti dainos po dainos. Pradėjau jas pjaustyti gabalais ir savarankiškai analizuoti. Vėliau dar ilgai nemokėjau klausyti muzikos kaip eilinis klausytojas.
Kokius muzikinius periodus išgyvenai? Papasakok apie austrišką rokenrolą.
Nebuvau rokenrole, buvau labiau pop tipažas. Be to, kaip Austrijoje negyvena kengūros, taip mes niekada ir neturėjome rokenrolo. Įsivaizduoji?
Tačiau matomai pasvajodavote apie jį gavę įrašų iš Didžiosios Britanijos. Tuomet kam šiuo metu teiktum pirmenybę duetui– pop divai Lilly Allen ar rokenrolo kalei Courtney Love?
Su Lilly norėčiau sudainuoti, o Courtney galėtų nusifilmuoti to gabalo vaizdo klipe.
Koks kitas realus etapas suplanuotas tavo vizijose?
Jau nebegalvoju etapais. Mėgaujuosi kiekviena diena, kiekvienu koncertu su grupe. Mūsų gerbėjai tikrai geriausi… Be to, 2012 metais – pasaulio pabaiga. Negaiškime laiko planams, gyvenkime šiandien.
Kaip manai į kurią pusę keisis muzikos industrija ateinančiais metais?
Niekas nežino kuria kryptimi judės tas muzikos verslas. Tačiau didysis lūžis, kas liečia muzikos piratavimą, suaugusių žmonių protuose jau įvyko – atsiranda vis daugiau norinčių už kokybę mokėti, t.y. atsisiunčiant gabalą už tai mainais duoti kažkiek euro centų. Tiesą pasakius, gal tai yra netgi kažkaip susiję su visa ta organiško maisto mada – viskas “eina” iš pagarbos.
PAROV STELAR BAND
Menų fabrike “Loftas”
Balandžio 8 d., 2011 m.
Bilietai sind hier
Patiks, kam patinka St. Germain, Moby, prieškario Amerikos gangsteriai ar bent filmai apie juos, lindyhopas, skrybėlių kultūra ir, be abejo, svingas.
Rašė: Inga Norke