Jis sako, kad interneto dėka gerėja mūsų gyvenimo kokybė. Arnoldas Rogoznyj, didžiausios Baltijos šalyse interneto tendencijų konferencijos „Login 2011“, kovo 17-18 d. vyksiančios Vilniaus „Litexpo“ konferencijų centre, tėvas skatina tikėti, kad saugumo jausmas ir internetas yra velniškai susiję. Bandau prieštarauti, tačiau nerandu nė vieno argumento prieš.
I.N.: Kada pradėsi ruoštis „Login 2012“?
A.R.: Iki „Login 2011“ dar liko pora dienų, tačiau jau turiu minčių kitų metų konferencijai. Su išskirtiniais užsakovais sutartis pasirašinėjame 2013-ųjų festivaliui. Kai kas sako, kad esu griežtas, tačiau man patinka, kai galutiniame rezultate nėra prie ko prikibti.
I.N.: Ar prieš trejus metus „Litexpo“ neatrodė utopija?
A.R.: Visą pelną – emocinį ir materialųjį – investuojame į ateinančių metų projektą. Užauginame kitus tikslus, įsileidžiame naujas idėjas, brandiname strategijas – kaskart tikimės sulaukti vis didesnio entuziastų skaičiaus. Sakoma, garsiai ištarus, svajonės ima pildytis, tad manoji – užauginti „Login“ kaip didžiausią Rytų Europos interneto tendencijų konferenciją.
I.N.: Krizės išvargintoje Lietuvoje „Login 2010“ atrodė įspūdingai. Nejaugi internete nebūna krizių?
A.R.: Kai sunku, žmogus daug intensyviau ieško sprendimų, trokšta naujovių, tampa žingeidesnis nei įprasta, siekia pokyčių tiek gyvenime, tiek versle. Nepatogioje situacijoje žmonės priversti pasukti galvą ir atrasti būdų, kaip taupyti, o pasaulį paversti geresne vieta. Jei tau patiko, galbūt priėmėme daugiau teisingų sprendimų, nei klydome?
I.N.: Kokio interneto dievo šiemet nepavyko prisišaukti?
A.R.: Prisipažinsiu, vienos idėjos neįgyvendinome – tai būtų buvęs pats įdomiausias pranešimas. Ieškojome technologiškai švaraus žmogaus, svetimkūnio internetui ir mobiliajam ryšiui. Išlikti be šiuolaikinių technologijų, jauti, kaip intriguoja? Būtų buvę neįtikėtinai įdomu.
I.N.: Ar nebaugina mintis, kad be ryšio imame jaustis nesaugiai?
A.R.: Be tų išskirtinių priklausomybės atvejų internetas tik sustiprina realybės jausmą. Iš tikrųjų, internetas ir saugumo jausmas labai susiję. Po žemės drebėjimo Japonijoje daug kur sutriko mobilusis ryšis, tačiau interneto dėka žmonės „YouTube“ kėlė video apie maisto ir vandens trūkumą. Ar ne keista?
I.N.: Tai tu interneto maniakas?
A.R.: 8 val. per dieną, neretai ir kiek daugiau. Toks mano darbas.
I.N.: Kokios interneto naujovės šiuo metu tau labiausiai patinka?
A.R.: „Login 2011“ interneto apdovanojimuose nominuotos tendencijos: grupiniai pirkimai, verslo kraustymasis į „Facebook“, globali el. komercija, geolokacijų paslaugos, TV internete ir telefonų išmanizacija.
I.N.: Keisčiausia vieta, kurioje naudojaisi internetu?
A.R.: Esu „užsichekinęs“ šarvojimo salėje. Atvirai prisipažinsiu, esu vienos šarvojimo salės „meras“.
I.N.: Pamenu, per „Login 2009“ nemiegojai kelias paras. Ar ši tendencija kartojasi kasmet?
A.R.: Tuomet buvau vienas, o dabar nemiegame kartu su visa komanda. Taip smagiau, o dar gi ir išaugome!
I.N.: Kokie last minute darbai dažniausiai „dega“ prieš pat konferenciją?
A.R.: Dažniausiai ką nors pamirštame arba nepadarome iki galo – laiko stygius. Šių spragų glaistymas ir suėda visą laiką prieš pat renginį.
I.N.: Ką šiemet labiausiai verta išgirsti?
A.R.: Darbe dažnai ruošiu prezentacijas, todėl būtinai pasiklausysiu „Prezi.com“ atstovo Adam Somlai-Fischer. Noriu nustebinti klientus! Iš lietuvių labiausiai laukiu Vlado Lašo, kurio verslo idėjos visuomet prasiskina kelią į sėkmę. Manau, kad kiekvienas dalyvis į programą turėtų pažiūrėti egoistiškai ir pasiimti viską, ką mano esant naudinga.
I.N.: „Login 2011“ interneto apdovanojimai – internautai piktinasi, kad nominuoti ir rėmėjai.
A.R.: Labai norėjome, kad interneto geriausius rinktų interneto geriausi. Žinoma, buvo nemažai šansų, kad tie geriausieji yra kažką nuveikę. Deja, pradėjus skaičiuoti nominantus spėjimai pasitvirtino.
Kita vertus, Lietuva labai maža ir to neišvengsi. Konferencijoje – 14 sąžiningų narių, tokius juos iki šiol mačiau, be to, balsus dalina ir visi norintys. Manau, šie argumentai ir išsprendžia visas problemas.
I.N.: Ar aktyviai renkame geriausius praėjusių metų interneto projektus?
A.R.: Jau dabar matau, kad tai – penkiaženklis skaičius.
Rašė: Inga Norke