Metų sandūroje dažnai mėgstame prisigalvoti įvairių iššūkių (daugiau sportuoti, daugiau skaityti, daugiau vaikščioti, dažniau keliauti ir pan.) arba prisijungti prie jau veikiančių iniciatyvų, tokių kaip „Dry January“ (šis projektas skatina mėnesiui atsisakyti alkoholio).
Jūs, mūsų smalsūs, menui ir kultūrai neabejingi skaitytojai, be abejonės, taip pat išsikėlėte įvairių iššūkių. Kažkas prisiekė sau daugiau laiko praleisti su knyga, o ne su telefonu rankose. Kažkas pasižadėjo dažniau eiti į spektaklius, nors vienas šalies teatras sezono pradžioje ir kvietė to nedaryti – prisiminkime garsiąją kampaniją „Neik į teatrą“, kuri iki šiol kelia aistrų.
Mes, „370“ redakcija, palaikysime jus įveikiant visus iššūkius, kad ir kokie sunkūs jie būtų. Patys tradiciškai išsikėlėme tik vieną iššūkį – toliau kurti įdomų turinį ir pateikti jį jums nemokamai, nepaisant jokių ekonomikos viražų ar didėjančių spausdinimo ir platinimo išlaidų.
Mūsų misija išlieka ta pati – būti patikimu jūsų kultūros gidu, padedančiu susipažinti su naujais talentais ir jų kūriniais, pristatančiu svarbiausius meno pasaulio įvykius ir renginius.
Tęsdami šią misiją sausio numeryje pristatome aktorių, muzikantą, muzikos autorių Joną Šarkų, kuriam neužteko tokių kūrybos saviraiškos erdvių kaip „Solo Ansamblis“, Keistuolių teatras ir „Atviras ratas“, tad sukūrė žaismingą savo alter ego „punktò“.
„Turėjau didžiulį tekstų, muzikos eskizų ir padrikų idėjų archyvą. Daugelis tų eskizų nebuvo atradę nišos, kur galėtų egzistuoti, nes atrodė, kad tarp jų nėra ryšio ir neįmanoma jų susisteminti. Pradėjus judėti „punktò“ gimimo kryptimi, pasimatė, kad tų idėjų pagrindinė jungiamoji grandis esu aš pats, – tos idėjos kilusios iš mano paties kūrybos paraščių, šėlionių ir neprivalau visko paaiškinti / racionalizuoti. Taip spontaniškumas, atsikratymas baimės klysti ir pasitikėjimas sukaupta patirtimi, drąsiai per kūrybą kalbėti tai, kas ant liežuvio galo ar nebūtinai turi paaiškinimą, tapo vienu iš pagrindinių projekto atspirties taškų“, – apie „punktò“ atsiradimą mūsų bendraautorei Tomai Vidugirytei pasakojo Jonas.
Kitas įdomus mūsų šio numerio pašnekovas – keistas knygas leidžiančios leidyklos „Rara“ įkūrėjas Benas Arvydas Grigas. Keistumas užkoduotas net leidyklos pavadinime – „rara“, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „keistas, retas“. B. A. Grigas sako, kad kartais tenka perskaityti ir penkiolika knygų, kad atrastų vieną, vertą išleisti lietuviškai. Leidykla, atrodo, dar tik neseniai įsikūrė, bet šių metų pabaigoje išėjo jau 30-oji knyga. Kaip per tą laiką pasikeitė leidėjo gyvenimas ir knygų pasaulis – pokalbis su Benu.
Mūsų nauja bendraautorė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto docentė dr. Kristina Stankevičiūtė nagrinėja legendų apie tvarią madą ištakas: „Šiame rūpinimosi dėl planetos ateities okeane plūduriuojantis didysis nepatogus klausimas, kylantis tiems, kurie vis dar bando galvoti savo galva, yra toks: ar apskritai tvarumo idėją įmanoma suderinti su mados kaip reiškinio koncepcija? Su mada tradicine prasme, suprantama kaip nuolatinis atsinaujinimas ir tendencijų kaita, ir / arba su šiuolaikine mados vizija, kuri, viena vertus, bando sekti ta naujausia tvarumo tendencija (nes ji madinga), kita vertus, ir toliau nesustabdomu greičiu gamina vis naujus drabužius, batus, aksesuarus, interjero detales ir daugybę kitų dalykų.“
Praėjusiais metais tuos pačius klausimus įvairiems pašnekovams užduodavusi mūsų bendraautorė Giedrė Ivanova metų pradžioje pasidomėjo nauju reiškiniu – kinky vakarėliais suaugusiesiems, kuriuos rengia sutuoktinių pora Virginija Kemežytė-Šiaučiūnė ir Aidas Šiaučiūnas.
Taip pat žurnale rasite muzikos albumų ir knygų apžvalgų.
Gero skaitymo ir iki susitikimo vasarį!
Jūsų „370“