Vilnių sudrebins pirmoji Azijos kino filmų retrospektyva

 Šį ketvirtadienį sostinės kino teatre “Pasaka” prasideda Azijos kino filmų retrospektyva, kurios metu vilniečiai bei miesto svečiai kviečiami plačiai atverti langą į Rytus. “Azijos menų centro” rengiamoje retrospektyvoje, kuria minimas Vilniaus Universiteto Orientalistikos centro veiklos dvidešimtmetis, pristatomi dešimt išskirtinių filmų iš Indijos, Japonijos ir Kinijos.

Gegužės 2 d., 18 val. renginį atidarys Japonijos Ambasadorė Lietuvai Kazuko Shiraishi, o po šventinės programos retrospektyvos svečiai kviečiami į nemokamą japonų filmo “Geležinkelis” peržiūrą. 2009 metais režisieriaus Hirofumi Kawaguchi kurtas filmas – tai įkvepianti vienos Tokijuje gyvenančios šeimos istorija, nukelianti į du skirtingus laikmečius ir vietoves – XX a. pradžios Japoniją bei šių dienų Taivaną. Antrasis retrospektyvoje pristatomas japonų filmas “Po lietaus” sužavės samurajų kultūros gerbėjus. Žymaus japonų rašytojo Shugoro Yamamoto apsakymo motyvais kurtame filme itin išraiškingai ir estetiškai pristatoma samurajiška ronino Iheijus Misawos dalia bei jo gyvenimo iššūkiai.

“Lietuvių ir Azijos kino ryšys akivaizdus – užtenka prisiminti keletą dešimtmečių trukusią Indijos kino ir lietuvių meilės istoriją, kuri, deja, netikėtai baigėsi”, – pasakoja Vilniaus universiteto dėstytojas, indologas Deimantas Valančiūnas, Azijos kinu susidomęs prieš daugiau nei dešimtmetį. Azijos kino filmų retrospektyvos atidaryme D. Valančiūnas skaitys trumpą paskaitą apie Rytų kino ypatumus. Retrospektyvai įsibėgėjus indologas ketina pristatyti ir keletą filmų iš indiškosios programos, kurioje – keturios jaudinančios istorijos apie ryžtą, narsą ir užsispyrimą kovoti už savo svajones iki galo: “B.L.A.C.K.”, “Drąsusis Ikbalas”, “Žvaigždės ant žemės” ir “Ponas Sukčius”. Pastarasis filmas – sentimentali duoklė indiškajai muzikinių dramų klasikai, kuri buvo itin populiari Lietuvoje prieš keletą dešimtmečių.

Trečioji retrospektyvos dalis – filmai iš Kinijos – sužavės įspūdingais kalnų vaizdais bei kelionių ir pasiaukojimo šeimos vardan temomis, kurios vienija visus keturis kinų programos filmus. Tai kvapą gniaužiantys, jau klasika tapę, vos kartą Lietuvoje rodyti filmai, tokie, kaip “Kalnų laiškanešiai” ar “Kelias namo”, bei gana nauji kinų darbai – “Paprastas gyvenimas” bei “Dviračiu į kalno viršūnę”, pastatyti 2011 metais.

Azijos kino filmų retrospektyva kino teatre “Pasaka” vyks iki gegužės 8 d. Kino filmų repertuarą bei išsamesnę informaciją apie filmus rasite www.kinopasaka.lt.

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top