„Skalvijos” kino centro repertuaras (sausio 3–9 d.)

Užbaigėme savo jubiliejinius metus. Daug buvo gero. Tai ir prisiminsim, kai bus bloga.

Nuo poryt pratinsimės prie naujos datos ir visa kas sena taps nauja.

Nuo sausio 3 d. – vėl nauja savaitė su senais naujais filmais. „Didį grožį“ galima žiūrėti ne kartą, tai šventė akims, ausims ir smegenims. Filmai „Dvi motinos“, „Laiko tiltai“, „Lorė“, „Aš tuoj grįšiu“ gal ir ne tokie universalūs, bet perėjimo laikui derantys.

Vėl bus Kino klasikos vakarai. Sausio mėn. jie skirti Jeano Cocteau „Orfėjui“ (1950 m.). 5 d. 17.50 seansą pristatys kinotyrininkas Lukas Brašiškis. Filmas antikine (amžinąja) tema, patalpintas į 6 dešimtmečio aplinką, kur graži vilioklė Mirtis, jos palydovai, motociklus apžergę vyrukai, lydi poetą Orfėją į požemių karalystę. Tai toks vizualus ir teorinis kino istorijos puslapėlis.

„Karlsono kine“ – vaikiškos literatūros ir kino klasika. 4 d. – filmas „Sniego karalienė“, o 5 d. – „Spragtukas“. 6 d. senjorams parodysime „Saugų prieglobstį“.

„Skalvijos” kino centro repertuaras (sausio 3–9 d.)

„Dvi motinos“

„Adore”

Rež. Anne Fontaine

Vaid. Naomi Watts, Robin Wright Penn, Ben Mendelsohn, Xavier Samuel

(drama, Australija, Prancūzija, 2013, pranc. k., liet. subt., 1.40)

3 d. – 16 val., 4 d. – 15.40, 6 d. – 18.20, 8 d. – 18.10, 9 d. – 21.30

Ramiame Australijos pajūrio miestelyje gyvena dvi draugės: Roza ir Lilė. Roza – kartu su vyru Haroldu ir pilnametystės jau sulaukusiu sūnumi Tomu, o našlė Roza – su panašaus amžiaus sūnumi Ijanu. Abi moterys – neišskiriamos draugės, jų sūnūs taip pat. Kai Rozos vyras susiranda darbą Sidnėjuje, paaiškėja, kad žmona neketina vykti kartu. Roza nenori palikti įprasto gyvenimo, draugės ir… jos sūnaus Ijano, su kuriuo užsimezgė intymus ryšys. Netrukus apie tai sužino jos sūnus Tomas ir kerštaudamas suvilioja Lilę. Roza išsiskiria su vyru. Naujų santykių pakoreguotai ketveriukei niekas netrukdo mėgautis gyvenimu. Tačiau tai trunka neilgai. Tomas veda savo amžiaus merginą, solidarizuodamasi su drauge, Roza atstumia jos sūnų. Tačiau nors ryšiai ir nutraukti, abi moterys ir jų sūnūs turės sumokėti už savo paklydimus. (N-16)

„Laiko tiltai“

„About Time“

Rež. Richard Curtis

Vaid. Tom Hollander, Lindsay Duncan, Margot Robbie, Vanessa Kirby, Lisa Eichhorn, Bill Nighy, Domhnall Gleeson 

(drama, komedija, JAV, anglų k., liet. subt., 2.03)

3 d. – 18 val., 6 d. – 16 val., 7 d. – 21.15, 8 d. – 20.10, 9 d. – 16 val.

Niekas nė neįtartų, kad Timas kuo nors išskirtinis jaunuolis, tačiau paaiškėja, kad jis, kaip ir jo tėvas, gali keliauti laiku. Tiesa, jis negali pakeisti reikšmingų planetos istorijos įvykių, tačiau savo asmeninį gyvenimą pasaulinių įvykių fone gali pareguliuoti. Netrukus Timas įsimyli Merę. Pirmąjį pasimatymą vaikinas ketina pakartoti tiek kartų, kiek prisireiks prisijaukinti meilę. Deja, Timui tenka suvokti, kad išskirtinės jo galios neapsaugo nuo visiems būdingų pakilimų ir nuosmukių. O ir kelionės laiku yra ribotos. (N-7)

„Aš tuoj grįšiu“

„Elle s‘en va“

Rež. Emmanuelle Bercot

Vaid. Catherine Deneuve, Nemo Schiffman, Camille, Claude Gensac

(drama, Prancūzija, 2013, pranc. k., liet. subt., 1.56)

3 d. – 20.15, 5 d. – 15.40, 6 d. – 20.15, 8 d. – 16 val.

Kažkada buvusi „Mis Bretanė“, dabar brandi, bet vis dar graži moteris Betė šeimininkauja savam restorane. Tačiau vieną šventadienį baigiasi cigaretės ir jai reikia žūtbūt kažkur jų gauti. (Savaitgaliais Prancūzijoje tai problema.) Ji sėda į mašiną ir leidžiasi į kelionę, norėdama tik vieno – kad kas nors pavaišintų cigarete. Po dukros skambučio paaiškėja, kad pakeleiviu taps vienuolikmetis anūkas, kurio Betė dar nėra mačiusi. Kelionė cigarečių nulemia svarbius gyvenimo apmąstymus. Moteris vėl ima svajoti apie meilę, apie šeimą, kuri būtų kartu. Ji įtiki, kad kelionės pabaigoje tos svajonės pradės pildytis.

„Šio filmo kaltininkė yra Catherine Deneuve. Norėjau su ja dirbti, ją filmuoti, jai rašyti. Tai moteris, kurią svajojame turėti kaip mamą, sesę, dukrą ar mylimąją. Catherine Deneuve yra tarsi moters absoliutas“, – sako filmo režisierė Emmanuelle Bercot. (N-7)

„Lorė“

„Lore“

Rež. Cate Shortland

Vaid. Saskia Rosendahl, Kai Malina, Nele Trebs, Ursina Lardi, Hans-Jochen Wagner, Mika Seidel

(drama, Australija, Vokietija, Jungtinė Karalystė, 2012, vok. k., angl., liet. subt. 1.49)

4 d. – 21 val., 7 d. – 19.10

1945-ieji, baigiantis karui Vokietijoje, grupelė vaikų išsiruošia į kelionę per nusiaubtą šalį. Jie nori pasiekti savo močiutę, gyvenančią už 900 km į šiaurę. Vyriausiajai Lorei tenka pasirūpinti keturiais jaunesniaisiais broliais ir seserimis, kai jų tėvai, buvę naciai, paimami į nelaisvę. Susipažinus su paslaptingu jaunu pabėgėliu žydu Tomasu, Lorę kankina prieštaringi – neapykantos ir geismo jausmai. Ją kausto baimė, tačiau norint išgyventi, Lorė privalo pasitikėti žmogumi, kurį tarsi turėtų laikyti savo priešu.
Filmas 2012 m. Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje sulaukė Žiūrovų simpatijų apdovanojimo,
„Bronzinio arklio“ Stokholmo kino festivalyje už geriausią filmą, geriausios aktorės vaidmenį, geriausią operatoriaus darbą ir geriausią muziką bei Kritikų įvertinimo Hamburgo kino festivalyje. (N-16)

„Didis grožis“

„La grande bellezza“

Rež. Paolo Sorrentino

Vaid. Sabrina Ferili, Carlo Verdone, Toni Servillo, Carlo Buccirosso
(komiška drama, Italija, Prancūzija, 2013, it. k., liet. subt., 2.22)

4 d. – 17.40, 5 d. – 19.40, 7 d. – 16 val., 9 d. – 18.20

Šlovė Džepą Gambardelą aplankė dar prieš kelis dešimtmečius, jo romanui tapus bestseleriu. Tačiau net ir pražilęs rašytojas liaupsių nestokoja. Savo prabangiame bute šalia Koliziejaus Džepas nuolat rengia vakarėlius, kurie sutraukia visą Romos elitą. Intelektualios kalbos bohemiškuose sambūriuose jam seniai kelia nuobodulį. Toje tuštybių mugėje Džepas užima stebėtojo vaidmenį ir viliasi rasti atsakymą, kodėl po pirmosios šlovės taip daugiau nieko ir nenuveikė? Tačiau svajonių ir tikėjimo, kad gali dar kažkas pasikeisti, jis nepraranda. (N-13)

Ciklas „Karlsono kinas“ „Vaikiška klasika ekrane“

„Sniego karalienė“

„Snezhnaya koroleva“

Rež. Vladlen Barbe, Maksim Svešnikov

(animacija, Rusija, 2013, liet. įgars., 1.20)

4 d. – 14 val.

Piktoji Sniego karalienė pagrobia Gerdos mažąjį broliuką Kajų. Norėdama jį išgelbėti, Gerda leidžiasi į tolimą, pavojų ir išbandymų kupiną kelionę. Narsi ir kupina gėrio mergaitės širdis padeda jai įveikti visas kliūtis ir įveikti pačią Sniego karalienę. Susigrąžinant brolį Gerdai tenka dar vienas iššūkis – išgelbėti pasaulį nuo artėjančios ledo karalystės. Piktoji Sniego karalienė siekia surasti bei sunaikinti viso pasaulio grožį kuriančius gerus žmones.

Filmas sukurtas Hanso Christiano Anderseno pasakos motyvais.

Vaikams nuo 6 m.

„Spragtukas“

„The Nutcracker“

Rež. Andrej Končalovskij

Vaid. Elle Fanning, John Turturro, Nathan Lane, Charlie Rowe

(nuotykių filmas, D. Britanija, 2010, liet. įgars., 1.50)

5 d. – 13.30

Kalėdų naktį stebuklais tikinti devynmetė Merė įkvepia gyvybę mediniam Spragtukui. Kartu jie keliauja į svajų pasaulį, kur lėlės tampa žmonėmis, o daiktai padidėja daugybę kartų. Tačiau ten jų tyko pavojus. Dantingų žiurkių armija rezga sąmokslą, kaip užvaldyti žmoniją. Merei teks labai pasistengti siekiant išgelbėti žmones ir Spragtuko pasaulį.

Filmas sukurtas pagal E. T. A. Hoffmano pasaką, kuri įkvėpė Rusijos kompozitorių P. Čaikovskį parašyti muziką baletui „Spragtukas“.

Vaikams nuo 6 m.

Seansai senjorams

„Saugus prieglobstis“

„Safe Haven“

Rež. Lasse Hallstrom

Vaid. Irene Ziegler, Red West, David Lyons, Julianne Hough, Josh Duhamel

(drama, JAV, 2013, anglų k., liet. subt., 1.55)

6 d. – 13.40

Kai paslaptinga jauna moteris pasirodo nedideliame Amerikos miestelyje Sautporte, vietiniams iškyla daug klausimų apie jos praeitį. Graži, bet kukli Keitė pasiryžusi vengti artimesnių pažinčių, kol ne savo iniciatyva susidraugauja su našliu Aleksu ir plepia kaimyne Džo. Nepaisydama abejonių, Keitė pamažu atsipalaiduoja, ima leisti šaknis nedidelėje bendruomenėje, o simpatija dviejų žavių mažylių tėvui perauga į meilę… Tada jai ima kliudyti tamsi praeities paslaptis, kuri, rodos, ieško progos išlįsti ir sugriauti trapią naujo ir laimingo gyvenimo viziją… (N-7)

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top