Jackas ir rokas

Jackas Danielis, arba tiesiog – Jackas, buvo ne tik viskio entuziastas, bet ir atsidavęs muzikos mėgėjas – 1892 m. pats įkūrė savo muzikos grupę. Visiems instrumentams išleidęs net 300 dolerių, papuošė būgną „Jack Daniel’s“ logotipu ir pakvietė kelis vietos miestiečius kartu muzikuoti.

Tai nebuvo profesionalūs muzikantai, tačiau jie visgi grojo gana gerai – „Sidabrinio korneto grupė“ (angl. „Silver Cornet band“) su specialiai paruoštu arklių tempiamu vežimu keliaudavo po regioną ir pritraukdavo daugybę žiūrovų vietos šventėse ir minėjimuose. Galų gale grupė taip išpopuliarėjo, kad dar bene 20 metų reklamavo viskį ir iširo tik per Pirmąjį pasaulinį karą.

Jacko mintis, kad gera muzika ir geras viskis sujungia žmones, gyva ir šiandien. 2012 m. vasarą projektas „Jack Daniel’s Studio No. 7“ atkeliavo į Lietuvą ieškoti perspektyvių ir vietos atsiskleisti ieškančių nepriklausomos muzikos talentų. Septyni sėkmingi koncertai, aštuoni puikūs kolektyvai ir atsakymas aiškus – čia apstu intriguojančių indie muzikos atlikėjų, reikalaujančių deramo dėmesio ir įvertinimo.

Kylantys ar jau kiek išpopuliarėję lietuviškos alternatyvos atstovai: „Deeper Upper“ ir „Without Letters“, Markas Palubenka, „Garbanotas Bosistas“, „ReedNoBrass“, „Freaks On Floor“, „Colours of Bubbes“ ar „Mark Fiction“, vieni po kitų pernai jaukiais antradienio vakarais lipo ant Pranciškonų rūmų ansamblio kieme įsikūrusio klubo „Vienuolyno kiemas“ scenos išjudinti čia susirinkusių klausytojų ir Lietuvos gitaros scenos apskritai.

Mūsų dienomis muzika yra visur – klausytojui užtenka spustelėti keletą klavišų internete ir prieš jį atsiveria neaprėpiami visame pasaulyje paskleistų garsų klodai. Per kelias akimirkas galima susidaryti savo mėgstamą originalų grojaraštį ar peržiūrėti svarbiausių pasaulio grupių koncertus. Tokioje globalioje aplinkoje būtina išlaikyti ir populiarinti autentišką, originalią ir savitą alternatyviosios muzikos sceną Lietuvoje. Tai ir yra svarbiausias šio projekto tikslas.

Projekto „Jack Daniel’s Studio No. 7“ koncertai vasaros ketvirtadieniais vyks Vasaros terasoje (Vilniaus mokytojų namų kiemelis) ir „Ryšių kiemelyje 837“ (Kaunas). Visi koncertai nemokami.

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top