Alisa stebuklų lentynoje Nr. 62

Rašė Sandra Kliukaitė

Lietuva. Žiema. Keturiems mėnesiams panyrame į tamsą. Saulė beveik nepasirodo, temperatūra nukrito, viskas juoda ir tamsu. Šviesą gesiname ir lentynoje, nes turime tokių sofistikuotų daiktų, kurie ryškiai matosi net būdami juodi iš vidaus. Broliai juodvarniai, lakstantys paspirtukais, Frida Kahlo, tapusi vampyre, sidabro kombinacijos kūnui, atšvaitai, šviečiantys kaip supernovos, juodi veganų džiaugsmai ir frylanceriams juodai įgrisusios frazės, virtusios plakatais.

Printai „FRIDAY“

LIETUVA

Diz. „Egyboy“

www.egy-boy.com

Penktadieniais net kultinė meksikiečių dailininkė Frida Kahlo gali tapti lietuviška vampyre, kai ji patenka į „Egyboy“ rankas. Visi riboto tiražo Fridos printai, kurių yra tik 30, sunumeruoti ir pažymėti „Egyboy“ fabriko atspaudu, o po juo slepiasi vilniečiams gerai žinomi broliai kaubojai, menininkai Egidijus ir Remigijus Praspaliauskai.

Egyboy nuotr.

 

Juvelyrikos kolekcija „Oldnewme’18“

LIETUVA

Diz. Melita Rus

www.mellowwear.com

Modernios metalo kombinacijos, susidedančios iš grandinių, veržlių, plokštelių, plonyčių vamzdelių – ne, tai ne tepaluotos autoserviso detalės, o preciziškai nugludinti, tikro sidabro, konceptualūs meno kūriniai kūnui. Nauja, tamsi ir sofistikuota rankų darbo juvelyrikos kolekcija, sukurta dizainerės Melitos Rus, o dar jos modelis – pati provokuoti mėgstanti, jaunosios kartos tapytoja Gia Ram (Giara Ivanova).

Vaido Jokubausko nuotr.

 

Paspirtukas „Raven“

LIETUVA

Diz. Ignas Survila

www.citybirds.lt

Juodojo „Raven“ misija – būti lengviausiu pasaulyje paspirtuku, skirtu solidiems miesto žmonėms, pavyzdžiui, vyrams ir moterims juodais drabužiais. Stilingas ir prabangus „juodvarnis“ yra dar labiau patobulintos konstrukcijos nei jo vyresnysis brolis „balandis“. „Raven“ sveria vos 1,6 kg, o tai yra tas pats, kas nešiojamasis kompiuteris. Galima užsisakyti paspirtukus iš anksto, vadinasi, dvylika ir dar daugiau brolių „juodvarniais“ lakstančių tuoj išskris į gatves…

„Citybirds“ nuotr.

 

Plakatų serija „Ką žmonės dirba?“

LIETUVA

Diz. Kissi Ussuki, Greta Madline

www.kazmonesdirba.com

KŽD komanda sugalvojo neformalią socialinę akciją, kuri nuspalvins patamsėjusį miestą, – ketina visą jį išklijuoti plakatais, šmaikščiai kalbančiais apie darbą. Dauguma plakatų iki gyvo kaulo suprantami frylanceriams. Daugelis frazių buvo pasakytos interviu metu, tad KŽD atidavė jas apipavidalinti dizaineriams, o už surinktus pinigus jau išklijuos miestą. Prieš jus pirmi du egzemplioriai. Kai perki vieną plakatą sau, mieste atsiranda du plakatai paniurusiam miestiečiui prašypsinti.

KŽD nuotr.

 

Atšvaitai „Oreflector“

LIETUVA

Diz. Martynas Kazimierėnas

www.march.lt

Visi žinome, kad su tradiciniais atšvaitais gėda pasirodyti net mamai. Vis dėlto, kas svarbiau – saugumas ar stilius? Su madingais „Oreflector“ ženkliukais-atšvaitais rinktis nereikės. Tamsoje šviesi kaip supernova ir nuraminsi ne tik astronomus, bet ir vairuotojus, o prašvitus atrodysi ne gėdingai, o stilingai. Rinkis, kokios nori spalvos, ir tau niekada nereikės jo nusiimti. Atšvaitas tiks prie įvairaus stiliaus drabužių, nesvarbu, kas esi – verslininkas ar pankas, stilistė ar namų šeimininkė.

Iron Balt, Electromgnetico nuotr.

 

Šokoladų kolekcija „ach“

LIETUVA

Diz. Gintarė Marcin

FB: Ach vegan šokoladas

Juodi veganų džiaugsmai. Į metų pabaigą ekologiški rankų darbo šokoladai įšoko į naujus rūbus, o naują šešių pakuočių kolekciją pastebėjo ir pakuotės dizaino biblija „Packaging of the world“. Ir jie to verti, nes šokoladai ne tik labai gražūs, bet ir laisvi nuo cukraus, laktozės, gliuteno ir kitų veganų nakties košmarų. Be to, jie dar ir gurmaniškų skonių: su mėtomis ir razinomis, levandomis ir citrina, migdolais ir cinamonu, pistacijomis ir druska, rožėmis ir juodaisiais pipirais bei visiškai juodas.

ACH nuotr.

 

Apie autorių

Alisos stebuklų lentynos turinio ekspertė

Straipsniai : 48

2017 © 370 - Žurnalas smalsiems protams. Visos teisės saugomos.

Scroll to top