Rašė Sandra Kliukaitė
Šį mėnesį mes prie meno. Ant lentynos menas, kurį reikia rodyti ten, kur jį gali matyti, – ant krūtinės, kaklo, stalo, gatvės, grindų, sienų ir, aišku, lentynos. Taigi, prieš jūsų akis manifestas iš vizualinių skulptūrų, maikės ir džempakai su kaltės, bet be kaltės jausmo (taip, būna ir šitaip), betoninė pieštukinė, nepadoriai gražus kilimas, kurį pirktų net Sigmundas Freudas, o gal ir Jungas, na, ir naujas reiškinys, kurį sunku sutalpinti į rėmus, bet į lentyną jis tilpo – MO muziejus.
Vizualinės skulptūros „MANIFESTO“
LIETUVA
Diz. Domas Mikšys
www.andstudio.lt
„The Utopia of the Manifesto“ – dizaino projektas, nagrinėjantis kūrybiškumo, komercijos ir originalumo problematiką. Tai manifestas ne apie akademizmą ir tobulą grožį, o apie pasaulį, kur grafinis dizainas parduoda plaukų šampūną, sausainius šunims, kabelinę, šaltalankių sviestą ir auditoriją, kuri mato trilijonus vaizdinių, vogtus šriftus. Daugiau kaip 20 kūrybos taisyklių rinkinys kūrėjams, iliustruotas tipografiniais elementais ir daiktinėmis ikonomis – vizualinėmis skulptūromis.
Marškinėliai ir džemperiai „Pati Kalta“
LIETUVA
Diz. Eglė Kaušpėdaitė, Vladas Mackevičius
FB: My Face
Gerai gyveni? Pati kalta. „Nepaėjo“ reikalai? Pati kalta. Buvo karštas savaitgalis? Pati kalta. Gerai leidi laiką? PATI KALTA. Gyveni vasaros prisiminimais? Aišku, pati kalta. Sutikai bembį miške? Pati kalta. Gavai atostogas? Pati kalta. Mados meninis projektas „My Face“ ir ironiškiausi jų džempai ir maikės, turinčios atsakymą visoms kuriozinėms situacijoms, į kurias patenka moterys. Mona Lisa irgi buvo pati kalta. Dar neturi tokių? Ką galime pakomentuoti… #pati
Pieštukinė „Kazauka“
LIETUVA
Diz. Andrius Kazlauskas
www.kazauka.lt
Štai kas išeina, kai statybų inžinierius imasi dizaino – šaltą betoną paverčia stilingomis interjero dizaino detalėmis ir net drabužių aksesuarais, pvz., lengvutėmis betoninėmis peteliškėmis. „Kazauka“ – įvairūs daiktai iš betono, o pirmoji ant scenos lipa pieštukinė, sudaryta iš 64 piramidžių, tarp kurių telpa 49 rašymo priemonės. Ji galėtų užlipti ir ant kiekvieno raštininko must have sąrašo.
„Kazauka“ nuotr.
Kilimas „PSYCHOANALYSIS“
LIETUVA
Diz. Laura Tulaitė {Oki}, Eivaras Rastauskas {Iko}
www.jotjot.com
Jis toks gražus, kad norisi kabinti ant sienos, – tai, beje, rekomenduoja ir dizaineriai. Į jį žiūrint gali kilti nepadorios Sigmundo Freudo mintys. Nuaustas jis iš vilnos gilios psichoanalizės metodu, skirtas pakelti savo grindų ir sienų ego, superego, ID, IQ ir kitus koeficientus. Paveikslo autoriai – „OKIIKO studio“, už „Psichoanalizę“ šiemet jau susižėrę „Gero dizaino“ prizą.
Skarelė „Babes“
LIETUVA
Diz. Gia Ram | Rūta Mackevičiūtė
www.coocoomos.com
Šiek tiek šilko kaklui nepakenks, ypač kai ant jo perkeltas charakteringas menininkės Gia Ram paveikslas su mažulėmis. Paklusnus, nes šilkinis, tapybą ir dizainą jungiantis kūrinys, tinka visiems sezonams, kai tiesiog norisi pasipuošti. Geriau meną nešioti ant savęs nei ant sienų.
LIETUVA | JAV
Diz. Danielis Libeskindas | „DO ARCHITECTS“
www.mo.lt
2018 10 18. Išsitatuiruok šią datą, jei esi modernistas. Tądien atsidarys MO – ne tik architektūros ir dizaino kūrinys, o naujas levelis. Jį suprojektavo architektūros supernova iš JAV – garsusis Danielis Libeskindas kartu su jaunais lietuvių architektais iš „DO architects“. „Lietuvos“ kino teatro kapo vietoje iškilęs kaip baltas feniksas iš pelenų, MO muziejus turės 3 658 kv. m lietuviškam moderniajam menui. Neabejojame, įspūdingos pastato linijos išorėje ir viduje užpildys kiekvieno instagramo profilį. Ar MO sodas taps romantiškų pasimatymų vieta? Tikrai taip, tu tik nepamiršk MOdernisto kortelės!
Norberto Tukajaus nuotr.